„Někdy na nás řidiči koukají, že chceme vydělat," řekl Karel Vohnout z Mariánských Lázní. „Jenže my milujeme ovocné šťávy, a strom žádný. Tak to řešíme takto," uvedl. „Poslední dobou jsem zaznamenal tolik sběračů jako nikdy předtím," kroutil hlavou Jan Michálek z Mariánských Lázní. „Stromy u silnice jsou jablky doslova obsypány. Takovou úrodu za poslední léta nepamatuji."

Moštárny na Chebsku mají zatím pro zákazníky zavřeno. Provoz ale chystají v nejbližších dnech. Ve Velké Hleďsebi se začne moštovat od 17. září. „V provozu bude každou středu a sobotu," uvedl starosta Velké Hleďsebe Bohumil Kovařík. V Hranicích u Aše si budou moci lidé odnést mošt v polovině září. Ani Chebští o lahodný nápoj nepřijdou. „Moštovat budeme určitě," řekl místopředseda chebských zahrádkářů Jan Weiss. Kdy se začne, ale není dosud jasné. „Zatím jsme ještě nerozhodli, budeme o tom hovořit v následujících dnech."

A kolik moštu z jednoho kilogramu jablek dokáže taková moštárna vyrobit? Lidé si odnesou přibližně tři čtvrtě litru moštu. Cena za litr se pohybuje kolem čtyř korun. Moštovat se ale nemusí jen jablka. „Lze druhy jablek promíchat, nebo přidat mrkev, hrušky či červenou řepu," přiblížili odborníci z moštárny.

Někteří zahrádkáři se ale moštáren obávají. Podle jejich názoru mošt vydrží jen pár týdnů. To je ale podle odborníků velký omyl. Mošt se dá velice slušně skladovat i několik měsíců, aniž by došlo k jeho zkažení. Lidé mohou mošt v lahvích zamrazit a i po několika měsících ho mít jako čerstvý. Druhý způsob je zahřátí na sedmdesát až osmdesát stupňů přibližně na dvacet minut.

Na vlastní mošt ovšem musí momentálně zapomenout zahrádkáři na Karlovarsku. „Moštárna kdysi byla v Ostrově, ale ta už před několika roky zanikla. A novou nikdo neotevřel. Přitom se lidé čas od času ptají, kam s ovocem," uvedl Petr Kadlec, tajemník územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karlovy Vary. Poznamenal, že na jednání sdružení tento problém určitě zahrádkáři opět otevřou. „Jde o to, kde by moštárna vznikla a jak by byla provozována. A kdo by náklady na její vybudování zaplatil. Asi by smysl měla, ale není to jen tak jednoduché. Proto uvítáme každý dobrý nápad," podotkl Kadlec.

Zahrádkáři z Královského Poříčí začínají moštovat 20. září. Cena za kilo je 3,50 korun. „Moštujeme nejvíce jablka, pár hrušek, ale našlo se i hroznové víno," říká Heidemarie Kanališiová. Z jednoho kilogramu ovoce je podle ní zhruba 0,7 litru moštu. „Lisujeme jen do přinesených nádob, raději o větším objemu 5, 10 a více litrů , ovoce musí být čisté a neplesnivé, odpad po zpracování ovoce moštárna likviduje. „Zajímavostí je Vánoční moštování, kdy lidé přinesou jablíčka, která jim zbyla. Kdo chce, okoštuje mošt s troškou rumu," dodává Kanališiová.