Původně si chtěli majitelé otevřít jen kavárnu. Potom ale zjistili, že kaváren je v Karlových Varech dost a nejsou ničím neobvyklé.
„Jsme milovníci koček a psů, takže tento nápad se nám okamžitě zalíbil. Nepřišel ovšem od nás. Je původně z Japonska a přebraly ho už mnohé metropole na celém světě. V Evropě jich je několik a všude jsou velmi oblíbené. Velice nás s manželem překvapilo, že v Čechách ještě takový typ restaurace není," říká majitelka Julia Ružejnik.
Karlovy Vary se tak s nápadem připojily k metropolím v Rakousku, Německu nebo Velké Británii. Otevřít si takový typ kavárny ovšem není jen tak.
„Práce bylo opravdu hodně, skloubit dohromady zázemí pro hosty a zároveň pro kočky není jednoduché. Kočky mají zvláštní koutek, kde mohou odpočívat, najíst se, napít. Dále bylo potřeba vytvořit zvlášť speciální prostor pro jejich toalety, aby byly splněné hygienické předpisy," uvádí majitelka.
Hosté kavárny se tak mohou zatím těšit na tři koťata rasy ocicat. „Uvidíme, jak to všechno půjde. Zatím máme v plánu sem dát tři holčičí koťátka, časem se možná dostaneme k počtu pěti. Na více jich tu není prostor," dodává Julia Ružejnik.
Manžel majitelky také upozorňuje na jednu věc. „Chceme otevřít kavárnu, kde se budou lidé cítit dobře, kde budou zvířata suplovat radost a hezký pocit. Kromě toho ale také chceme z výdělku kavárny vždy část darovat útulkům v okolí a trochu jim tak vypomoct," vypráví Anton.
V kavárně se také budou konat přednášky o zvířatech na různá témata. „Besedy budou probíhat s veterinářem. První přednášku budeme iniciovat my, další téma si lidé zvolí sami podle toho, co je zajímá," doplňuje Anton Ružejnik.
Kavárna, kterou hosté najdou v centru Karlových Varů v ulici Dr. Engla, bude nekuřácká a ostatní zvířata sem nebudou mít přístup. Chlupatým „domácím" by se to nezamlouvalo.

Štěpánka Becková