Na jednu z nejnabitějších hudebních sezon za poslední roky se mohou těšit lidé v Karlovarském kraji. Velkou a pestrou porci kvalitní muziky slibuje například přírodní amfiteátr v Lokti, kde série koncertů a kulturních vystoupení napříč žánry odstartuje v pátek 24. května. Sezónu zde s pořádnou parádou zahájí slovenští Horkýže Slíže, Dilemma a Gygy. Den poté pódium ovládne Vladimír Mišík s Flamengem. Hostem vystoupení bude nejen Luboš Pospíšil a jeho kapela 5P, ale i skupina T4.

 „Fanoušky jistě přitáhne exkluzivní koncert proslulého rockového čaroděje z USA Joe Satrianiho a jeho bandu. Speciálním hostem má být Jack Moore, syn legendárního irského kytaristy Garyho Moorea. Tuhle hudební lahůdku si lidé užijí 4. července," upřesnil loketský radní Petr Zahradníček. „Jsme rádi, že se podařilo Satrianiho do Lokte dostat. Už to bylo velké umění. Tento skvělý muzikant se u nás zastaví v rámci svého světového turné," řekl Vladimír Suchan z agentury Vlny s tím, že letošní sezona má nejpestřejší program za třináct let.

„Vstupenky na koncerty i další vystoupení jdou na odbyt  dobře. Lístky na Satrianiho se dokonce prodávají i v cizině," poznamenal Suchan. Do Lokte se letos počtvrté vrací Lucie Bílá. Česká diva v amfiteátru vystoupí 31. května a představí své nové album Modi. Jejími letošními hosty budou slovenští No Name.
Po loňském úspěšném uvedení muzikálu Robin Hood v Lokti míří 28. a 29. června do amfiteátru další hit pražského Divadla Kalich – Johanka z Arku v podání Báry Basikové. „Je patrné, že lidé tady chtějí muzikály pod širým nebem vidět," podotkl Suchan. 

Dobrou zábavu slibuje také sobotní večer 20. července. To diváky v přírodním divadle pobaví celebrity televizní obrazovky v živé show Na stojáka. Fanoušci bezprostředního humoru se mohou těšit na Karla Hynka, Lukáše Pavláska, Ester Kočičkovou či Ivu Pazderkovou. Baviče následně na pódiu vystřídá legendární kapela Mňága a Žďorp.
Letošní novinkou v Lokti bude činohra. „V amfiteátru vystoupí 9. srpna v rámci Shakespearových slavností Boleslav Bolívka se Simonou Stašovou ve Veselých paničkách windsdorských," připomenul Zahradníček. „Myslím si, že návštěvníci Lokte se mají letos opravdu na co těšit. Bohatý kulturní program je zveřejněný na webových stránkách města a je průběžně aktualizován," zmínil radní.

Další premiérou má být metalový festival, který představí zahraniční kapely – Grave Digger, Tankard, Stormwitch, Alpha Tiger, Ebony Wall.
Jedním z nejoblíbenějších festivalů pod širým nebem jsou na Chebsku bezesporu Chebské dvorky. Ty se letos uskuteční už pojedenácté a jeho návštěvníci se opět mohou těšit na zajímavá představení, kapely, ale také výstavy, workshopy a mnoho dalšího. Letos ožijí dvě desítky dvorů a dvorků v historickém jádru města od 12. do 15. června.
Ještě předtím se však v Chebu uskuteční již druhý ročník Špalíček Festu. Hudební fanoušky potěší v sobotu 25. května na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. „Hudebně zábavný festival od 14 do 23 hodin na náměstí je sestaven tak, aby mohl uspokojit všechny věkové kategorie," uvedla Martina Kuželová, mluvčí chebského městského úřadu.

„Děti například nemůže zklamat oblíbená herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová, která mezi ně zavítá hned dvakrát. Těšit se opět mohou také na řadu atrakcí, ale i malování, tetování, balonkovou dílnu a tak dále. Na hlavní scéně pak vystoupí rocková skupina Argema, Marie Rotrová, Anna K či David Koller," podotkla.
Centrem řady kulturních akcí, ať už koncertů či filmové produkce, bude v Karlových Varech areál letního kina.
Letos poprvé se tady o produkci postará agentura Vlny, která zajišťuje i program v loketském amfiteátru. „Určitě je to dobře vzhledem k plánování akcí. Kino si teď s Loktem nebude konkurovat," uvedl karlovarský primátor Petr Kulhánek.

Na Karlovarsku velký open air festival není, ovšem celá řada akcí se uskuteční v rámci Mezinárodního filmového festivalu v prvním červencovém týdnu. Od 2. do 4. června se pak uskuteční tradiční multižánrový festival Povaleč 2013 v zámeckém parku ve Valči.