Slavné rockové hvězdy letos vystoupí v Plzni na zimním stadionu, v Hale Lokomotiva i v lochotínském amfiteátru. Oproti tomu koncerty českých i světových hvězd s trochu komornější atmosférou chystá plzeňská Měšťanská beseda.

Lidový dům v Karlových Varech uvítá české rockové hvězdy, muzika i mluvené slovo zazní pod širým nebem v amfiteátru pod hradem Loket.

PLZEŇ

Agentura Pragokoncert si oblíbila lochotínský amfiteátr. Letos v něm chystá už 9. ročník Metalfestu. „Konat se bude od 1. do 3. června a vystoupí na něm s exkluzivní Decades Show slavná kapela Nightwish,“ informuje Vladimír Sendler z Pragokoncertu. Dalšími ohlášenými hvězdami metalové scény jsou např. italští Lacuna Coil, švýcarští Eluveitie nebo němečtí Brainstorm.

Pragokoncert už 1. května na lochotínský amfiteátr přiveze jinou velkou show. „The Australian Pink Floyd Show Time je asi nejslavnější kapela, která vzdává poctu jiným slavným muzikantům. Jak je z názvu patrné, hraje hudbu slavných anglických Pink Floyd,“ uvádí Vladimír Sendler. Upozorňuje, že kapela letos oslavuje třicátiny a vypravila se na světové turné, na němž zní hudba ze všech období legendárních Pink Floyd doplněná velkolepou show s nejmodernějšími světelnými efekty, lasery i animacemi.

Další plzeňský koncert z produkce Pragokoncertu se bude konat 20. dubna v hale Lokomotiva, kam je naplánováno společné vystoupení slovenské Tublatanky a českého Citronu.

Už 20. února zazní v Hale Lokomotiva v Plzni na Slovanech písně slavné britské rockové kapely. Dire Straits oslavili v roce 2017 40 let od svého založení. Po odchodu legendárního Marka Knopflera v 90. letech minulého století kapela pokračuje pod hlavičkou The Dire Straits Experience a toto seskupení vyrazilo už na začátku tohoto roku na evropské turné. Jeho českou část organizuje agentura Brnokoncert. Jiná slavná britská kapela, tentokrát heavy metalová, zahraje v červnu na plzeňském zimní stadionu. Judas Priest už letos v březnu vyrazí na celosvětové turné, které zahájí v USA. V Plzni se zastaví 12. června. Spolu s ní vystoupí americká kapela Megadeth. Koncert pořádají agentury Media Production Music a Live Nation.

V komornějším duchu se ponesou koncerty v plzeňské Měšťanské besedě, kam dorazí především české hvězdy. „Už 31. ledna u nás koncertuje světově známá mezzosopranistka Dagmar Pecková se Spirituál Kvintetem,“ představuje letošní program Hana Rendlová z Měšťanské besedy. Pokračuje, že v New Yorku usazená Iva Bittová navštíví Besedu 4. března a vystoupí s kapelou Čikori. Jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl zpěvák Dan Bárta představí v Besedě 29. března se skupinou Illustratosphere ochutnávky z připravovaného alba. A 15. května v Měšťanské besedě koncertuje Václav Neckář s kapelou Bacily. Měšťanská beseda také jedná s managementem slavného amerického funkera Maceo Parkera. Jeho koncert by se měl konat nejspíše v červnu.

KARLOVARSKO

Na Karlovarsku pořádá řadu koncertů agentura Vlny. Už na 16. února pozvala do kar-lovarského Lidového domu kapelu Monkey Business, kterou hned 23. února vystřídají Dymytry. Ti letos jedou tour ke svým 15. narozeninám. Další zastávku ve svém turné si v Lidovém domě naplánovali Michal Hrůza (3. března) i Chinaski (31. března) a J. A. R. (21. dubna). Agentura Vlny organizuje i akce v amfiteátru pod hradem Loket. Už 19. května je tam v plánu Loket Dance Party 90's s hostem Kate Ryanem. Od června se amfiteátr změní převážně na divadelní prostor. Dorazí Cirk la Putyka se svým Cabaret Airground (9. června), zazní opera Nabucco. Kapela Čechomor v Lokti oslaví 27. července 30. narozeniny. A 3. srpna se do loketského amfiteátru vrátí Shakespearovské slavnosti, tentokrát Večer tříkrálový.