Na pestrý kulturní program sází v letošním roce město Chodov. I tentokrát pozve širokou veřejnost například na Evropský svátek hudby či filmový festival Krimifest. Aby obě červnové akce neztrácely na přitažlivosti, rozhodlo se město upravit jejich program. V případě Krimifestu to paradoxně znamená jeho zkrácení. Zeštíhlení z deseti dnů na polovinu má festivalu pomoci udržet atraktivitu. „Krimifest u nás ještě není natolik zapsaný, aby se mohl stát více než regionálním festivalem. Nechceme, aby mu bylo ublíženo na kvalitě, a tak jej zkracujeme do těch pár dnů. I tak bude náplň určitě výživná a věříme, že zájem lidí o něj potrvá i v dalších letech,“ přeje si starosta Chodova Josef Hora.
Během festivalu budou moci lidé sledovat filmy nejen v kině, ale také přímo pod širým nebem na náměstí v centru města. Počítáno je také s řadou doprovodných akcí.

V pátek 15. června se bude Krimifest v Chodově prolínat s Evropským svátkem hudby. Ten se letos uskuteční za podpory Euregia Egrensis a partnerského města Oelsnitz/ Erzgebirge. „Právě odtud budou pocházet kapely, které u nás vystoupí. A to vůbec poprvé. Upozorňuji, že nepůjde o dechovku, ale mladé kapely. Ty jsou nadšené, že dostávají možnost vystoupit na pódiu před početným publikem. Je to smysl, který tomuto festivalu chceme dát – objevovat nadějné skupiny,“ konstatuje místostarosta Patrik Pizinger. Současně připomíná, že prostor tradičně dostanou i žáci ze základní umělecké školy. „I tady se totiž rekrutují hudebníci, kteří pak později zakládají své vlastní kapely,“ poznamenává Pizinger.
Stranou nezůstávají ani další oblíbené sešlosti, jako pálení čarodějnic nebo Vavřinecká pouť. „Na tu se sjíždí rodáci a staří obyvatelé Chodova, kteří ve vlnách vysídlili zejména do Německa,“ připomíná starosta Hora.