Problém je podle jeho slov ovšem v tom, že někteří se snaží stromeček nacpat přímo do popelnice na směsný odpad nebo ho pohodit tam, kam nepatří.

Úklid vánočních stromků probíhá také v Karlových Varech. „Prosíme občany, aby stromky zbavili veškerých ozdob a háčků a odložili je u sběrných míst na separovaný odpad a u kontejnerových stanovišť. Stromky bude průběžně svážet společnost Marius Pedersen, a.s. Stromky pak převezmou Lázeňské lesy Karlovy Vary, které je seštěpkují," informovala mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá. Stromky umístěné mimo určená stanoviště nebudou z technických důvodů sváženy průběžně, ale budou odstraněny až v rámci jarního úklidu dle rozpisu úklidové společnosti.

Například lidé v Chodově na Sokolovsku se vánočních stromků v současnosti zbavují nejčastěji tak, že nepotřebný stromek postaví vedle nádob na běžný směsný odpad. Jejich svoz valníkem v pravidelných intervalech zajišťují Chodovské technické a ekologické služby. Ty stromky následně odváží k likvidaci jako bioodpad. „Optimální způsob zbavení se vánočního stromku je však jeho odvoz přímo do moderního chodovského sběrného dvora, tato praxe je však velmi ojedinělá," sdělil mluvčí Chodova Martin Polák.

Také v Mariánských Lázních skončí převážná většina stromečků u popelnic. „Odtud je pravidelně svážíme do sběrného dvora," uvedl jednatel Technického dopravního servisu Daniel Javůrek s tím, že někteří občané přinášejí vysloužilý symbol Vánoc do sběrného dvora.