Setkávat se v něm budou jak senioři, tak maminky s dětmi. A pro seniory má vedení obce ještě jednu dobrou zprávu. Bude zde pro ně zřízena nová služba, který jim ulehčí jejich život.

V Lomnici na Sokolovsku zahájili ve čtvrtek zkušební provoz nového komunitního centra. Vyrostlo za 14 měsíců a na jeho otevření byli v malé obci řádně pyšní. Pozvali si dokonce skladatele, saxofonistu a klarinetistu Felixe Slováčka s kapelou, který zahrál zcela zaplněnému sálu.

Důvodů pro stavbu centra měli v malé obci hned několik.

„Bývalý kulturní dům zde stál od roku 1956 a jeho stav byl katastrofální. Samotnou přístavbu by zřejmě zbouralo i půl metru sněhu. Druhým důvodem je setkávání občanů všech generací z celého regionu, kteří mají společné zájmy a potřeby. Dále zde poskytneme také nové služby našim seniorům,“ řekl starosta Lomnice Miloslav Matoušek. Jak dále prozradil, z celkové částky 30 milionů korun bylo poskytnuto 18 z dotace EU.

Budou zde pořádány nejrůznější kulturní, vzdělávací, tělovýchovné a jiné společenské aktivity. V komunitním centru bude od nového roku pravidelně otevřeno každý pracovní den a bude zde občanům nově poskytována sociální služba v oblasti odborného sociálního poradenství a tísňové péče. „Seniorům pomůže pracovnice v administrativě při jednání na úřadech, zajistíme nonstop telefonní službu, kdyby byli v nouzi, a popřípadě zajistíme i například obědy,“ dodal Matoušek.

Lidé budou zřejmě brát nové komunitní centrum jako staronový kulturák. A nejen oni. A ten lomnický má ještě jedno nej.
„Od sametové revoluce je to první kulturák, který otvírám spolu s vámi a mou kapelou,“ řekl Slováček.