Pavilon se rekonstrukce dočkal jako jeden z posledních z celého areálu sokolovské nemocnice. Pacienti o péči nepřijdou. Neomezený provoz oddělení bude zajištěn v náhradních prostorách.

„Částku přesahující čtyři miliony korun investuje Nemocnice Sokolov do modernizace lůžkové části chirurgického a interního oddělení. Cílem je zkvalitnění nabízených služeb a zajištění vyššího komfortu pro pacienty, ale také pro sestry a lékaře nemocnice. Modernizace oddělení má být dokončena na začátku roku 2019,“ říká mluvčí nemocnice Markéta Singerová.

Na chirurgii se rekonstruuje celkem deset pokojů pro pacienty. Budou se zde kompletně měnit okna, podlahy a sociální zařízení. Vzniknou zde také nové prostory a zázemí pro sestřičky. Podle vedení nemocnice se postupně drobných oprav dočkají i další místnosti. Jde zejména o ty, které slouží jako zázemí pro personál, vyšetřovny, sesterny a sklady materiálu.

„Budujeme nová a bezbariérová sociální zařízení, která nahradí stará umakartová jádra. Měníme okna na pokojích pacientů, podlahové krytiny na pokojích a hlavní chodbě, opravujeme elektroinstalaci a rozvody kyslíku. Chceme, aby se u nás pacienti cítili bezpečně a komfortně,“uvedl ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

Modernizace oddělení má být dokončena na začátku příštího roku. Do přízemí pavilonu A se poté přesune neurologie a do 1. patra se vrátí chirurgie. Souběžně s oddělením chirurgie se modernizuje i pavilon C, kde se nachází interna.

„Náklady na modernizaci obou pater jsou 3,4 milionu na chirurgii a 900 tisíc korun na internu,“ upřesnil Kratochvíl.

Obě oddělení jsou nyní v neomezeném provozu v náhradních prostorech.

Do budoucna vedení nemocnice přemýšlí o vybudování urgentního příjmu. To je věc, která zde podle ředitele chybí. Díky tomu by se Nemocnice Sokolov stala kompletním zařízením moderní medicíny a pro pacienty a pro lékaře by to znamenalo zlepšení komfortu.

Krušnohorskými vánočními trhy ožil opět po roce o víkendu loketský hrad i náměstí T.G.M.
Krušnohorci spořádali na Štědrý den až devět chodů