Skiareál Klínovec hlásí, že na jeho sjezdovkách leží v průměru 60 centimetrů sněhu. „Zasněžujeme a připravujeme na víkend k provozu sjezdovku U zabitýho," uvedl mluvčí skiareálu Klínovec Adam Svačina. Pokud to podmínky dovolí, mohou se těšit na Klínovci na první upravené běžecké stopy i vyznavači klasického lyžování. Ve spolupráci s Krajskou správou silnic a Policií ČR je již uzavřena běžecká magistrála na silnici v úseku Horní Halže hotel Nástup. Ve čtvrtek se mělo začít s její úpravou.

Ve skiareálu Boží Dar Neklid je mezi 25 až 40 centimetry sněhu. Jedou vleky A (Lanová dráha), B (Za Prahou), C (Velká poma), D (Kotva 1000) a G (Hranice). Prozatím je uzavřena sjezdovka Karas. „Sjezdovky jsou nyní v perfektní kondici, dobře upravené až do konce provozní doby. Jezdí se absolutně bez front v celém areálu. Neklid je areálem pro opravdové lyžaře, pro ty, kteří si rádi vychutnají dlouhé oblouky na širokých bezpečných sjezdovkách bez ledových ploten a nahrnutých boulí," uvedl mluvčí areálu Filip Majkus. Večerní lyžování na Neklidu je od 18.00 do 21.00 na vleku Hranice v provozu ve dnech středa, pátek a sobota .

Na Božím Daru je v provozu rovněž skiareál Novako včetně velmi populární aktrakce snowtubingu.

Ski Centrum Bublava Stříbrná hlásí kolem 40 centimetrů sněhu na sjezdovkách. Provoz je tady denně od 9.00 do 20.00. Po svátcích se lyžuje již zcela bez front u vleků. „Na lanovce Stříbrný potok dosněžujeme sjezdovku, její otevření závisí na počasí příštích dní. Upraveny jsou i běžecké tratě na Bublavě i v sousedním Německu," uvedli provozovatelé areálu.

S nepřízní počasí se potýká Skieareál Plešivec. I přesto se snaží jeho provozovatelé na sobotu zprovoznit sjezdovku č.4 Aidu a č.5 Pavlu, společně s propojovací cestou do Pstruží Daniela II. V provozu by měly být všechny lanové dráhy, takže návštěvníci mohou využít parkovišť a pokladen ve Pstruží. „Aktuální informace budeme upřesňovat každý den," uvedli na webových stránkách provozovatelé střediska.

Za lyžováním lze vyjet rovněž do Perninku. V provozu je tady středisko Nad nádražím i Skiareál Velflink. Oba areály nabízejí také večerní lyžování.

V provozu je už také areál v Mariánských Lázních. Zahájen je zimní provoz. K dispozici je levý lyžařský vlek a levá část Slalomáku od 9:00 do 16:00, večerní lyžování každé úterý, středu, pátek a sobotu od 18:00 do 21:00. Lanová dráha a sjezdovka Krakonoška je do 20.ledna mimo provoz z důvodu technické poruchy na lanové dráze a nedostatku sněhové pokrývky na Krakonošce. Dusíkova ulice směrem z města je jednosměrná a parkování u chodníku v celé délce od lázní po celou zimní sezonu povolené. Obě parkoviště jak za Kolibou, tak u horní stanice lanové dráhy zůstávají zpoplatněná. Mezi nejníže položená lyžařská střediska patří areál na vrchu Háj u Aše, kde je momentálně mezi 30 až 50 centimetry sněhu. V provozu je tady sjezdovka č.1 a vlek TATRAPOMA h60 .

Běžecké trasy v Krušných horách včetně populární lyžařské magistrály jsou sjízdné a část z nich také strojově upravená.