Patrně nejlepší podmínky pro zasněžování byly na Klínovci, kde děla pracovala téměř po celý týden. „Podařilo se už docela slušně zasněžit sjezdovky Dámská a Pařezovka. Zvažovali jsme, zda na ně už lyžaře pustíme tento víkend, ale nakonec zahájení provozu ještě odkládáme. Uvidíme, jaký bude vývoj počasí v příštím týdnu, kdy se má oteplit," konstatoval mluvčí Skiareálu Klínovec Adam Svačina.

Několik dnů, kdy teploty pod bodem mrazu zasněžování umožnily, pracovala rovněž děla na božídarském Neklidu. Ovšem ani tady zatím není tolik sněhu, aby se mohli první nedočkaví lyžaři takříkajíc sklouznout. „Nějakou zásobu technického sněhu už na hromadách máme, ale nebudeme ho zatím na sjezdovky rozhrnovat. Pokud by se opravdu oteplilo a k tomu se přidal déšť, sníh na hromadách tomu mnohem lépe odolá," uvedl mluvčí střediska Filip Majkus.

Vlekaři v Bublavě začali zasněžovat skicentrum už v neděli a avizovali, že první lyžaři by se mohli svézt už o víkendu. Vývoj počasí to ale zatím nedovolí. „S prvními mrazy jsme ihned zahájili zasněžování sjezdových tratí. Bohužel mrzlo jenom mírně, a tak se o nadcházejícím víkendu na Bublavě lyžovat zatím nebude," řekl provozovatel Skicentra Bublava-Stříbrná Jiří Lhota. Vlekaři budou nadále sledovat počasí a v případě teplot pod bodem mrazu budou intenzivně zasněžovat. Věří přitom, že letošní sezóna začne dříve než ta loňská.

Skiareál Mariánky začal zasněžovat už v pondělí. „Na sjezdovce Slalomák jsme spustili pět sněžných vrtulových děl. Jsme rádi, že jsme do zasněžovací techniky před sezónou investovali, a můžeme tak zasněžovat efektivněji než minulé zimy," řekl Vladimír Černý, šéf areálu Mariánky. Přesto si ale budou muset lyžaři ještě počkat a o víkendu se lyžování určitě nedočkají.