Zcela zmizet by měla část, která je napojena na historickou budovu bývalé konírny. Konkrétně jsou to přímo plechové stánky vietnamských trhovců. Vzniknout by tam měla jakási oddychová a relaxační plocha, připomínající malé náměstíčko.

"Tržnice je zpět v rukou města. Vedení Sokolova se rozhodlo, že je potřeba s městskou tržnicí něco udělat. Chceme zbourat tu část, která byla vystavěna v 90. letech a nechat pouze historické budovy bývalé konírny. Rada města schválila vyhlášení veřejné zakázky, jejímž cílem je studie, vizualizace a projektová dokumentace. Na místě by mohla být klidová zóna, jakési malé náměstí, kam by se případně mohla teoreticky přesunout městská tržnice," řekl starosta Sokolova Petr Kubis. Jednou z podmínek města je, aby se projektant podíval osobně přímo na místo.

Matěj Polívka na soutěži v Sokolově
Barber shop, to by mě bavilo, říká kadeřník Matěj Polívka

"Stává se nám totiž často, že se přihlásí projekční kancelář, která je z druhé strany České republiky a nezná oblast či místo, a pro nás je naprosto zásadní, aby sem přijel. Zmíněný prostor tvoří starou část města. Chceme, aby to projektant viděl a nasál atmosféru. Plánujeme totiž měnit i přístupovou část do těchto míst," dodal starosta.

Projektová dokumentace vyjde na 1,45 milionu korun. Samotná realizace a její náklady vzejdou z projektu. Předpokládá se, že půjde o desítky milionů korun.

"Městská tržnice je nebo bývala mezi řadou lidí hodně oblíbená. Doufám, že tam obchody zůstanou. Jak to bude vypadat, to by mě opravdu zajímalo. Uvidíme," říká jedna ze zákaznic tržnice Miloslava Fuková.