Až 40 milionů korun přispěje město Cheb Karlovarské krajské nemocnici (KKN) na rekonstrukci její chebské části. V rámci této finanční injekce má vzniknout nový pavilon.

„Zastupitelé schválili příslib dotace na rekonstrukci chebské nemocnice," uvedl chebský místostarosta Vladimír Hartmann. „Pokud tedy Karlovarská krajská nemocnice zrekonstruuje svou chebskou část, budeme se na investici podílet do výše 10 procent, maximálně však 40 milionů korun," vysvětlil.

Město by nemocnici čtyři roky posílalo deset milionů korun ročně.

Kraj by měl do roku 2019 do rekonstrukce investovat 360 milionů korun. K hlavnímu nemocničnímu pavilonu, jehož první polovina prošla v roce 2012 zásadní opravou za 140 milionů, má být přistavěna nová čtyřpodlažní budova pavilon D.

Sídlit zde mají moderní operační sály, dětské a gynekologické oddělení a porodnice s novorozeneckým oddělením. Počítá se rovněž s rekonstrukcí druhé poloviny hlavního pavilonu. Po dokončení stavby pavilonu D by mělo dojít k demolici staré budovy A

Vedle plánované rekonstrukce chce kraj zajistit v chebské části KKN zachování onkologické péče v chebské nemocnici i po roce 2015, což předpokládá nákup nového ozařovacího přístroje a vybudování bunkru, ve kterém musí být zařízení umístěné.

Desítky milionů ale mají putovat rovněž do karlovarské části KKN. Aktuálně se jedná o projekt Centralizace oddělení. „Podáváme žádost o dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad, a to na sto milionů korun. Celkové náklady na tento projekt jsou kolem 143 milionů korun," uvedl náměstek hejtmana Martin Havel.

Projekt centralizace v karlovarské nemocnici počítá se sestěhováním některých oddělení ze starých a nevyhovujících objektů v areálu. Jde například o plicní, infekční nebo dětské oddělení. Nově najdou místo v nástavbě a přístavbě současného pavilonu B.