Stříbro přidala také výběrová malá skupina dětí opět v jazzu s vystoupením Doctor Jazz. Bronzové medaile do sbírky získala dětská kategorie v modern dance, a to za formaci Place 4 everyone a dětské duo.

Velkým úspěchem poté byl i postup juniorské formace i malé skupiny do finále obsazené kategorie modern a contemporary dance. To jsou jen některé z úspěchů, které přivezly z Polska tanečnice Miráklu.

V Polsku se začátkem prosince konala hned dvě mistrovství světa v jazz a modern dance, která na sebe navazovala. Prestižní soutěže se zúčastnilo více než 2500 tanečníků z 32 států celého světa. Náš kraj a Českou republiku tu reprezentovalo 40 děvčat Miráklu v dětské a juniorské kategorii s 20 choreografiemi, se kterými tanečnice získaly nominaci v soutěži Czech Dance Organization. Díky skvělým výsledkům se tak Mirákl zařadil mezi světové špičky.

„Na své svěřenkyně jsme neskutečně pyšné, těšily nás i ohlasy v publiku a v zákulisí soutěže. Jejich výkon při postupech do finále soutěže nebyl pouze o precizním provedení choreografie, ale i o fyzické přípravě. Některé sólové tanečnice se na parket dostaly až 25krát. V té chvíli jsme pak musely fungovat i jako fyzioterapeuti a psychoanalytici, i ty si národní týmy totiž s sebou vozí,“ pochválila své tanečnice vedoucí souboru, trenérka a jedna z choreografek Andrea Burešová. A zároveň tím připomněla, že v podobných soutěžích poměřují tanečnice své umění s národními týmy států, které trénují i dvoufázově denně a jejich členové jsou často studenty či absolventy tanečních konzervatoří.

Kytarista Honza Kirk Běhůnek.
Kytaru nedrží, jenom když spí

Bez zajímavosti určitě není i to, že na choreografiích Miráklu se podílejí i samotné tanečnice. A bodují s nimi. „Letošní mistrovství světa pro mě bylo svým způsobem speciální, ani nedokážu pořádně říci čím. Zřejmě to bylo kvůli tomu, že pořádně poprvé tady tančily holky choreografie, na kterých jsem se podílela. Vidět je s nimi sbírat úspěchy a hlavně tanečně růst je něco krásného. Stejně tak i jako tanečnici se mi zaryje letošní mistrovství světa do hlavy, a to hlavně díky všem emocím, které jsme mohly prožít. To napětí, radost, nervozita… Všechno to bylo až neskutečné,“ zhodnotila čtrnáctiletá Marta Šafářová, tanečnice, asistentka trenérek i jedna ze spoluautorek vystoupení.

Obě trenérky a choreografky Andrea Burešová a Markéta Vajdíková ocenily rovněž automatickou pomoc starších děvčat s přípravou dětí na vystoupení. Česaly, líčily, připravily kostýmy, postaraly se. Stejně tak i pomoc čtyř maminek, které ve své dovolené a na vlastní náklady odjely s týmem. A že to byl náročný týden i pro doprovod, dokládá i další zajímavost. „Letos jsme bydlely přímo v hotelu, kde se mistrovství konala. Jedna z maminek zapnula na začátku krokoměr. Přestože jsme celý týden neopustily hotel, nachodily jsme 70 kilometrů,“ s úsměvem poznamenala Burešová.

Po návratu si dívky týden odpočinuly. Bylo to opravdu třeba. A pak už je čekala vánoční a silvestrovská vystoupení.

Umístění na MS v Polsku

1. místo – formace, jazz děti, Muzikál
2. místo – formace, jazz junioři, The greatest show
2. místo – malá skupina, jazz děti, Doctor Jazz
3. místo – formace, modern děti Place 4 everyone
3. místo – duo, modern děti, Madaléna Nováčková, Amélia Miczka, Broken
4. místo – duo, jazz děti, Simone Elen Lajdová, Nikola Bočková, Me and My baby
5. místo – formace, modern junioři Face 2 Face
5. místo – malá skupina, modern junioři, Skryté souvislosti
6. místo – malá skupina, modernděti Ruce
6. místo – sólo, modern, děti, Simone Elen Lajdová, Podle mne

Jaké by to byly Vánoce bez stromečku. V novém domově si ho Anna Heřmánková, Klaudie a Ladislav pěkně ozdobili.
První Vánoce ve vesničce