VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Míří k vám statistici

Karlovarský kraj - Velké statistické šetření životních podmínek a příjmů českých domácností začalo a potrvá až do 5. června. V Karlovarském kraji se bude týkat 260 domácností.

9.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Cílem šetření, které probíhá formou osobního rozhovoru respondentů s tazateli Českého statistického úřadu (ČSÚ), je získat aktuální data pro hodnocení sociální a ekonomické situace obyvatel ČR. „V Karlovarském kraji navštíví tazatelé ČSÚ 260 náhodně vybraných domácností. Z toho v okrese Karlovy Vary 103 domácností, v okrese Sokolov 77 domácností a v okrese Cheb 80 domácností," uvedla Jaroslava Šenitková, ředitelka Krajské správy ČSÚ v Karlových Varech.

Odborně vyškolení tazatelé budou při oslovení domácnosti předkládat průkaz tazatele společně s občanským průkazem a pověřením nebo průkazem zaměstnance ČSÚ. Oprávněnost návštěvy lze ověřit na telefonu 353 114 512 Krajské správy ČSÚ v Karlových Varech. O konání tohoto šetření byli předem informováni starostové dotčených měst a obcí a Policie ČR. „ČSÚ důsledně dbá na ochranu zjištěných údajů. Ochrana osobních údajů je zajištěna ve všech fázích šetření. Anonymizované výstupy neumožní identifikaci konkrétní domácnosti či osoby, originály vyplněných dotazníků budou po zpracování skartovány. Všichni zúčastnění pracovníci ČSÚ jsou také ze zákona vázáni mlčenlivostí," podotkla Šenitková.

„Výsledky jsou cenným zdrojem informací o změnách ve složení domácností a o výši a struktuře jejich příjmů. Ukazují i vývoj podílu populace ohrožené chudobou a sociálním vyloučením," uvedla předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová. Na národní úrovni se výsledky uplatňují mimo jiné při přípravě nástrojů sociální politiky státu a jsou podkladem pro hodnocení jejího dopadu na životní úroveň občanů. Umožňují rovněž mezinárodní srovnání, jelikož do šetření je zapojeno 32 evropských zemí.

Autor: Vladimír Meluzín

9.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Místo zón rezervace. UNESCO chrání lázeňský trojúhelník

Baarová měla oči mandlové a Mandlová barové.

Jak by vypadaly rozhovory mezi Baarovou a Mandlovou?

Roháči a ZUŠ Choir Melodie zazpívají koledy v Pluhově domě

Horní Slavkov – I v letošním roce zahrají Roháči na „Pluháči“. Jeden ze svých vánočních koncertů odehrají právě v koncertním sále Pluhova domu.

Pohřešovanou ženu našli. Na pomoc bylo pozdě

Sokolovsko - Od sobotního večera pátrali sokolovští policisté po 52leté ženě z Chodova. Ta nakonec byla nalezena, přivolaný lékař jí však už nemohl pomoci.

Dominanty města jsou z papíru

Aš - Několik ašských dominant se dočkalo papírového vydání. Zájemci si budou moct z vystřihovánek slepit modely ašské radnice, muzea, Bismarckovy rozhledny na vrchu Háj, věž Neubergu v Podhradí a areál minerálního pramene v Dolních Pasekách.

OTÁZKA PRO: Hanu Bartošovou, starostku obce Teplička

Maximální rychlost, kterou řidiči smí projet obcí Teplička, se snížila ze sedmdesáti kilometrů v hodině na padesát. Proč k tomu došlo?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT