„Kromě eliminace nápadu trestné činnosti je cílem akce zajištění veřejného pořádku, bezpečnosti osob a dále také bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v souvislosti s konáním mistrovství světa a dalších doprovodných kulturních akcí," sdělila mluvčí krajské policie Kateřina Krejčí s tím, že v Lokti se na akci podílejí nejen policisté z kraje, ale také policisté ze SRN z Plavna.

„Celkem bude do akce nasazeno v denních i nočních hlídkách 150 policistů zejména ze služby pořádkové, dopravní, cizinecké a kriminální policie. Němečtí kolegové budou přes den zastoupeni jednou hlídkou ve vozidle a jednou hlídkou na motocyklech. I v nočních hodinách se akce zúčastní německá hlídka," řekla Krejčí. Varovala, že kvůli konání mistrovství bude v Lokti a jeho okolí platit řada dopravních omezení. „Žádáme řidiče, aby respektovali dopravní značení v místě konání mistrovství světa a dbali pokynů policistů a pořadatelské služby," dodala.

Pořadatelé mistrovství očekávají i letos atraktivní podívanou. V loketských serpentinách se v královské kubatuře MXGP objeví například slovinský talent a loňský mistr světa třídy MX2 Tim Gajser, který ovládl poslední dvě Velké ceny, vyhrál už celkem třináct jízd a vede světový seriál.

Na mistrovství světa v motokrosu dorazí tisíce fandů, pozor na dopravní uzavírky a omezení na silnicích

Karlovarský kraj Tisíce fanoušků dorazí o víkendu do Lokte, který se stane dějištěm mistrovství světa v motokrosu. Pořádání věhlasného šampionátu se neobejde bez dopravních omezení. Řidiči se musí připravit na dopravní uzavírky už ode dneška.

Samotný šampionát se koná v sobotu a neděli. „Pro motorová vozidla bude uzavřena silnice III. třídy č. 00635 od kapličky (křižovatka ulice Nádražní a ČSA), ulice ČSA a silnice směr Karlovy Vary až ke křižovatce Hory. Uzavírku silnice III. třídy č. 00635 povolil Městský úřad Sokolov, odbor dopravy," přišel Silniční správní úřad Loket s tím, že uzavírka bude platit od pátku 22. července od 18 hodin až do neděle 24. července do 18 hodin.

„Průjezd bude umožněn pouze vozidlům integrovaného záchranného systému a autobusům veřejné dopravy se zastávkou Loket Sokolovna, dopravní obsluze a vozidlům stavby.

Vlastníci objektů z ulice ČSA a pozemků zahrádkářské osady „Sad míru" musí vhodným způsobem prokázat oprávněnost vjezdu do uzavřené oblasti (trvalý pobyt v občanském průkazu, doklad o vlastnictví pozemku apod.).

Ostatní vozidla budou odkloněna Nádražní ulicí směrem na Nové Sedlo na kruhovém objezdu směr Karlovy Vary na R6 (majitelé dálničních kuponů) nebo dále směrem Nové Sedlo výjezd na Jalový Vrch na silnici směr Hory Jenišov. Objízdná trasa bude vyznačena dopravním značením s tím, že tato trasa není v žádném případě vhodná pro nadměrné náklady."