Jedná se o hlavní tah na Prahu, kde je hustý provoz. „Pokud se zde stane dopravní nehoda, má většinou ty nejtragičtější následky,“ řekla mluvčí policie Kateřina Krejčí. Ke zvýšení bezpečnosti by podle odborníků pomohlo urychlené dobudování dálničního úseku mezi Karlovými Vary a Prahou. „Jednou z častých příčin dopravních nehod se smrtelným zraněním na této komunikaci je vjetí do protisměru z nezjištěných příčin. Směrově oddělená komunikace je bezpečnější a takovýmto druhům dopravních nehod by mohla zabránit,“ poukázala Krejčí.

V Karlovarském kraji se stalo od začátku roku do konce září celkem 18 smrtelných nehod. Při dalších padesáti nehodách se posádky aut těžce zranily. Poslední tragická nehoda se stala na konci září u přehrady Jesenice na Chebsku. Tam vyhasl život dvacetileté řidičky. Nehoda se stala půl hodiny před polednem. Na silnici u přehradní nádrže předjížděla stojící kolonu aut, čímž se dostala do protisměru, kde se čelně střetla s nákladním vozidlem. Náraz neměla šanci přežít.

Za jeden den vyhasly dva životy

Nejtragičtějším dnem na silnicích v Karlovarském kraji byl od začátku roku 3. červenec, kdy při dopravních nehodách vyhasly hned dva lidské životy.

Tragická nehoda řidiče Audi.

Tehdy krátce před čtvrtou hodinou ranní jel šestadvacetiletý řidič v audi po silnici I/6 průtahem ve směru od Ostrova na Karlovy Vary. V místech u odbočovacího pruhu na Prahu narazil do nákladního auta jedoucího před ním (na snímku). Nárazem utrpěl mladý řidič zranění, kterým i přes okamžitou zdravotní pomoc na místě podlehl.

V poledne pak vyhasl další život, také na silnici I/6, u odbočky na obec Údrč ve směru z Prahy na Karlovy Vary. Motorkář tam zřejmě předjížděl kolonu vozidel, přičemž narazil do protijedoucí liazky. Náraz bohužel nepřežil.