Od úterního rána v souvislosti s hustým sněžením řeší policisté napříč celým Karlovarským krajem několik dopravních nehod. Z důvodu špatných povětrnostních podmínek blokují na některých komunikacích dopravu kamiony. Kolona se tvoří například v Karlových Varech v ulici Závodu Míru na Nejdek, a to kvůli uvízlému kamionu. Další komplikace s dopravou nákladních vozidel jsou hlášeny na silnici č. 198 od Bochova na Toužim. Tam nákladní vozidla stojí ve stoupání u obce Teleč a nemohou vyjet. Blokují tak provoz ostatních vozidel. Stejný problém mají nákladní vozidla na silnici I/13 z Boče na Chomutov, kde je omezen provoz v obou směrech.

"K jedné z dopravních nehod došlo po osmé hodině ranní na komunikaci č. 210 ve směru od Kraslic na Sokolov u odbočky na obec Lomnici. Zde měl řidič vlivem povětrnostních podmínek dostat smyk a následně sjet do příkopu, kde se převrátil na bok. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob," uvedla policejní mluvčí Eva Valtová.

Podle meteorologické předpovědi bude v úterý na většině území západních Čech sněžit. Ojediněle bouřky. Večer slábnutí srážek. Nejvyšší teploty 2 až 5 °C, na horách -3 až 0 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s (tj. kolem 55 km/h).

Místy se bude tvořit náledí nebo zmrazky.

V noci na středu bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky, na horách četnější. Nejnižší teploty -2 až -5 °C, na horách -5 až -8 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s.