Na začátku projektu byla myšlenka přiblížit výrobu porcelánu co nejvíce lidem a umožnit jim vstup přímo do závodu. „Návštěvnické centrum provozuje Archa Loket, která má dlouholeté zkušenosti v oblasti cestovního ruchu. Společnou prací jsme vytvořili produkt takzvané industriální turistiky. Součástí návštěvnického centra je například i Porcelánová školička, která umožňuje dětem z mateřských a základních škol vyzkoušet si, jak se porcelán vyrábí," uvedl generální ředitel společnosti Thun 1794 Vlastimil Argman.

K již fungujícímu návštěvnickému centru se školičkou, jímž prošlo od poloviny roku 2013 do konce října letošního roku už kolem 12 000 lidí, teď nově přibyl takzvaný shoroom s galerií a kinosálem. Tady vlastně vždy začnou prohlídky pokračující směrem do výrobních prostor.

Porcelánka v Nové Roli se tak stává první porcelánkou v České republice, která disponuje uceleným návštěvnickým okruhem a přináší na trh industriální turistiky v Karlovarském kraji komplexní řešení této stále žádanější služby.

„Návštěvnický okruh velmi úzce spolupracuje s obdobným centrem sklárny Moser a likérky Jan Becher. V právě dokončené Porcelánové zastávce má návštěvník možnost nahlédnout do současné výroby českého porcelánu a těžby kaolinu, dominantní suroviny pro výrobu porcelánu. Součástí zastávky je i sociální zařízení, občerstvení a prodejna porcelánu," uvedl Argman.

Část návštěvnického centra v Thunu je dílem designéra Borise Klimeka, který byl odbornou porotou vybrán k realizaci projektu. „Ústředním motivem navrženého multifunkčního prostoru je příběh porcelánu," poznamenal Klimek.