Celým městem Sokolov během víkendu doslova pulsovala jedna z největších událostí – tradiční Hornická pouť. Kulturní program a aktivity všeho druhu zaplavily Staré náměstí i náměstí Budovatelů včetně přiléhajících ulic a ploch, stánky, atrakce a koncerty nechyběly ani v areálu Bohemie. Centrem města tak proudily davy lidí od teenagerů přes rodiny s dětmi až po seniory.

„Na pouť jsem přivedla přítele z Moravy. Všechno jsme si tu obešli, nejzajímavější byl asi program na Starém náměstí, kde bylo tržiště s nejrůznějšími výrobky a zajímavý vystoupení. Po cestě jsme se občerstvili a cestou domů jsme se ještě jednou zastavili na Bohemce užít si nějaké ty pouťové atrakce," prozradila Jana Bartoňová ze Sokolova. Zajímavou částí programu byl na Starém náměstí Den národnostních menšin v Karlovarském kraji. Vystoupení si připravili Romové, Němci, Slováci nebo třeba Rusové, ochutnat bylo možné i jejich národní kuchyně.

Atrakce v areálu Bohemie využily hlavně rodiny s dětmi. „Jsem tady s mladší sestrou. Na některé divočejší atrakce už chodí sama, to nějak nedělá mému žaludku dobře. Na centrifugu už by mě třeba nikdo nedostal. Ale na takové zvonkové dráze se ráda svezu i dnes," řekla další z návštěvnic pouti Lída Halajová. Na Bohemii také v průběhu dne vystupovaly rockové kapely, jako The Roadkill, Těžko soudit motýla nebo Doga. Prostor pod hlavním pódiem na náměstí Budovatelů dokázal zaplnit Zdeněk Izer, který programem provázel a připravil si i samostatný zábavný vstup. Slavnostní den zakončilo vystoupení kapely Divokej Bill a velkolepý ohňostroj v areálu Bohemie.