Opravy vozovky v Jáchymově doprovází jedno překvapení. Dělníci tu již v minulosti narazili na neznámé důlní dílo. Původně se počítalo, že stavbu nezpozdí, nyní je ale situace poněkud jiná.

„Do října se místo zprůjezdní jen provizorně, aby se zajistil hladký provoz na zimní sezonu. Na jaře 2016 se následně počítá s kompletním dokončením oprav vozovky," informoval Lukáš Hnízdil, ředitel krajské pobočky ŘSD.

S dokončením rekonstrukce v létě příštího roku musí počítat také obyvatelé Sokolovska. Most na rychlostní silnici R6 byl zatím opraven pouze z jedné čtvrtiny. Nebyla tu zjištěna přesná příčina poškození, a stavaři tu proto museli zvolit speciální technologický postup.

„Začalo se tím nejzničenějším úsekem a nyní musíme počkat, zda zvolený postup vydrží přes zimu. Pokud se osvědčí, použijeme jej na zbytek mostu," dodal Hnízdil.

Další akce pro rok 2016 dává zatím společnost dohromady. „Co se týká akcí na rok 2016, v současné době zpracováváme jejich harmonogram a připravujeme podklady na zahájení veřejných zakázek," doplnil vedoucí provozního úseku ŘSD Jiří Baloun s tím, že teď ještě nejsou hotovy všechny podklady.

Letos v září se chystá ŘSD začít ještě s opravou povrchu mimoúrovňové křižovatky na silnici I/6 poblíž obce Chloumek na Chebsku. Realizace by měla být dokončena ještě týž měsíc.