Pořadatelé desátého ročníku totiž usilují o jejich symbolické „rozmnožení". Podle vodáků patří Ohře mezi nejkrásnější sjízdné řeky nejen v západočeském kraji, chtěli by proto sjednotit pořádané akce. „Řeka Ohře je pro vodáky krásná, patří mezi vyhledávané toky. Je vhodná pro dospělé i děti. Den Ohře, vodácké závody a podobné akce se konají na několika místech většinou v jiné datum. My jako pořadatelé velké akce v Kynšperku budeme usilovat o to, aby se nám podařilo vyjednat v obcích spojení akcí v jeden den. Zkrátka když se řekne Den Ohře, aby to byl den Ohře. Nikdo nečeká, že by obce pořádaly velké akce, ale abychom společně poděkovali například zapálením ohně. Představa je taková, že by se v jeden den konal například závod z Tršnic do Kynšperka, Neckyáda v Nebanicích nebo zapálení ohně v Lokti. Na celém toku řeky aby se symbolicky poděkovalo, uctilo i zavzpomínalo," popisuje své plány Miroslav Volf, pořadatel akce v Kynšperku.


Podle něj je prý situace na řece čím dál lepší. Lidem není lhostejná, zajímají se o její čistotu, odstraňují se nebezpečné jezy, a vodáci tak řeku vyhledávají častěji než v minulých letech.

Desátý ročník Dne Ohře se bude konat 25. července od 14 hodin. Program už dopředu slibuje zábavu na celé odpoledne v podobě závodů i doprovodných akcí. Start závodu proběhne v Tršnicích, vodáci se už v těchto dnech mohou přihlásit o zapůjčení lodě. V den konání akce by se totiž na ně nemuselo dostat. Registrace závodu proběhne přímo v místě závodu dvě hodiny předem.

„Zúčastnit se mohou i amatérští vodáci. Důležité je si dopředu objednat lodě, pak by nemusely být k dispozici. Kdo má vlastní, může ji samozřejmě použít. Vyjíždí se tradičně z Tršnic směrem do Kynšperka, kde je už připravený doprovodný program," doplnil ředitel vodáckého závodu Jiří Roubínek.