Potvrzoval to vývoj například v takzvaném lázeňském okrsku v Karlových Varech. V pátek tady ze zhruba tří stovek oprávněných voličů odevzdalo hlasy kolem třiceti procent. A k tomu přišlo asi 150 lidí s voličskými průkazy. „To jsou ti, kteří v době voleb nejsou ve svém trvalém bydlišti, a přesto chtějí volit. Byli to vesměs účastníci nějakého kongresu," uvedl mluvčí magistrátu a člen volební komise Jan Kopál. A podotknul, že už má za sebou řadu voleb, ale tolik voličských průkazů ještě neviděl. „Dnes ale přišlo od rána pouze pár lidí a volební účast zatím příliš nevzrostla," uvidíme během dne," dodal.
Podobně se situace vyvíjela i v dalších městech a obcích regionu. Například v Hroznětíně, kde může volit přes 1400 lidí, k urně přišlo do sobotního dopoledne kolem 30 procent. Z toho ovšem většina v pátek, uvedla Zdeňka Reinlová z volební komise. „Pátek byl jednoznačně silnější, dnes se lidé takříkajíc trousí. Velké zlepšení už nečekáme. Když se dostaneme na 40 procent, bude to slušné," poznamenala.
V Jáchymově byla v sobotu kolem desáté hodiny účast ještě slabší. Alespoň ve volebním okrsku číslo jedna, kde je registrováno kolem 600 voličů, přišlo volit kolem 20 procent. Většina z nich samozřejmě v pátek, uvedla členka volební komise. „Doufáme, že se účast ještě zvýší. Ale o kolik, to těžko říci," podotkla.
A znovu stejná situace, tentokrát v Krásném Údolí. Z přibližně 360 oprávněných voličů sice odvolilo do sobotního dopoledne už 40 procent, ovšem podstatná část z nich v pátek, uvedla členka komise Lucie Drbalová. „Moc lidí už asi nepřijde, těžko říci, jestli se dostaneme vůbec na padesát procent," dodala.