Šest dobře upravených sjezdovek je k dispozici ve skiareálu Plešivec. Je tady kolem 80 centimetrů sněhu a využít lze i občerstvení nebo půjčovnu lyží. V provozu jsou všechny tři sedačkové lanovky. Na Plešivci si zalyžují ti náročnější, ale na své si přijdou i začínající lyžaři. Mezi 60 až 80 centimetry sněhu je ve skiareálu Boží Dar Neklid, kde jsou otevřeny všechny sjezdovky. Areál nabízí výborné podmínky nejen pro lyžaře, ale také pro vyznavače snowboardingu. Večerní lyžování na vleku Hranice je v pátek a v sobotu od 18.00 do 20:30.

Skiareál Klínovec hlásí mezi 130 až 150 cm sněhu. Připraveny jsou všechny sjezdovky, v provozu jsou lanovky A, B, C, D a dále vlek F i pojízdné pásy v dětských parcích. Večerní lyžování probíhá v pátek a v sobotu od 16:00 do 21:00 na sjezdovce Pod Zámečkem.

V provozu jsou pravidelné skibusy z Mariánské, Loučné, Háje, Kovářské, Božího Daru, Jáchymova a skibus mezi vrcholy Klínovce a Fichtelbergu. Pro běžkaře připraveno všech 49 km běžeckých tras včetně běžecké magistrály z Horní Halže na Klínovec s připraveným parkovištěm u Horní Halže.

V Perninku je přibližně 80 cm přírodního sněhu. Lyžařské areály Velflink a Nádraží jsou denně v provozu a mají bezvadně upravené sjezdovky se směsí přírodního i technického sněhu. V pátek a v sobotu je v perninských skiareálech večerní lyžování od 18 do 20:30. Součástí obou areálů jsou půjčovny lyží, lyžařské školy a vyhřátá bistra s posezením.

Upravená lyžařská magistrála nyní nabízí krásné svezení z Perninku na Jelení nebo z Perninku na Boží Dar. Pro běžecké lyžování je také přímo v Perninku strojově upraveno kolečko v délce 1 km, které je osvětlené denně od 17:00 do 21:00. Pro běžkaře se psy je připraven běžecký okruh v délce 2,5 km v prostoru letiště nad Perninkem.

Po výpadku způsobeném poruchou vleku je už opět v provozu skiareál Skipot v Potůčkách, kde je kolem 110 cm sněhu.

Za lyžováním se můžete vypravit také do skiareálu Snowhill v Mariánských Lázních, kde je otevřená sjezdovka Krakonoška a tři čtvrtiny Slalomáku. V provozu je také lyžařská škola, půjčovna, servis, skibar U Lanovky a několik restaurací v těsné blízkosti areálu. V okolí je upraveno 30 km běžeckých tratí.

Kolem 60 centimetrů sněhu je v lyžařském středisku na vrchu Háj u Aše.

I ve skiareálech na Sokolovsku panují doslova ideální lyžařské podmínky. V provozu jsou všechny skiareály. Nejvíce sněhu hlásí horská Bublava. V tamním skicentru leží na svazích 85 cm sněhu. Kromě vleku na Velkém Bleibergu je v provozu celý skiareál. V sousední Stříbrné je v provozu Lišák, kde leží na svazích 60 cm sněhu. V Kraslicích můžete zavítat na Krajku nebo Saporo. Vlekaři tam hlásí 40 cm sněhu.

Za lyžováním se můžete vypravit rovněž do německého skiareálu Fichtelberg v sousedství Božího Daru. Podle obtížnosti si tady můžete vybrat z devíti sjezdovek. K dispozici tu jsou různá občerstvení, půjčovny, lyžařské školy i školičky. Celodenní permanentka pro dospělého lyžaře tady stojí 26 eu