Do akce šel psovod se služebním psem tentokrát v Aši krátce před půlnocí. A to po oznámení, že v ulici Příčná kdosi okradl procházející ženu. Pachatel jí tam strhl kabelku z ramene a utekl s ní pryč.

V kabelce měla žena mobilní telefon, pouzdro s dioptrickými brýlemi, peněženku s finanční hotovostí a osobní doklady.

Současné parkování na náměstí Budovatelů v Sokolově.
Parkoviště na náměstí zůstane. Bude ale menší

„Po zjištění prvotních informací propátrával psovod se služebním psem místo činu a jeho okolí. Poblíž lesoparku Garrit označil odhozený předmět, jednalo se o odcizené pouzdro s dioptrickými brýlemi. Následně pokračovali dál po panelové cestě lesoparkem a po padesáti metrech označil další předmět, a to odhozenou kabelku. O dalších dvacet metrů dál označil i odcizenou peněženku. Následně všechna tři místa nálezu zajistil a ohledal policejní technik,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Ilustrační foto
Vánoce na lyžích? Na Klínovci to je možné

Mezi další letošní úspěchy Garrita patří pátrání v Mariánských Lázních. Tam vypátral pachatelku, která nožem zaútočila v bytě na nemohoucí ženu. Pachatelka po útoku uprchla. Pes ji záhy vypátral ukrytou v blízkosti místa činu.

„Práce policejních psovodů a jejich čtyřnohých parťáků je velmi důležitá, což dokazují nejen letošní případy v kraji. Za jejich úspěchy se skrývají nekonečné hodiny práce a výcviku, aby psovod a pes byli dokonale sehraní v každé situaci.“

Řidiči vběhl chlapec pod kola auta, šofér pak ale odjel. Na snímku místo dopravní nehody.
Řidiči vběhl chlapec pod kola auta, šofér pak ale odjel