V loňském roce projekt vynesl útulkovým kočkám zase o něco více peněz. Zatímco v roce 2014 přispěli lidé během této akce 1,9 milionu korun, loni to bylo už více než 2,1 milionu korun. Lidé tak mohou pomoci například i kočkám z kočičího útulku Konec toulání z Kraslic na Sokolovsku, který působí v Karlovarském kraji, a nově i kočičímu útulku Láskou ke kočkám v Sokolově.

Projekt Kočičí přání má za cíl podpořit organizace pečující právě o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči.
Na stránce www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberete konkrétní zvíře, jehož příběh vás zaujme, nebo které třeba pochází z vaší oblasti.

„Dárek pro vybranou kočku lze zakoupit a poslat přes e-shop, donést osobně anebo peníze na něj poslat přímo na účet útulku," uvedla pořadatelka akce Františka Kernerová z organizace Devět životů.

Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku. Tedy přispět na krmení a stelivo, případně zakoupit zdravotní balíček.
Do projektu se zapojily útulky a organizace ze všech koutů republiky. Na internetových stránkách projektu Kočičí přání jsou koček z celého kraje desítky.

Charitativní projekt vznikl v roce 2010, tehdy známý ještě jako Strom splněných přání. Za jeho chodem stojí skupina dobrovolníků a obecně prospěšná společnost Devět životů, kteří se společně dvakrát ročně snaží transparentní cestou obdarovat stovky koček z útulků a depozit po celé České republice. „Loni bylo díky Kočičím přáním obdarováno přesně 1977 koček z 37 organizací s více než 60 depozity v ČR," doplnila Kernerová.
Na dárce čekají i regionální útulky.

„Letošní Vánoce jsou u nás nové v tom, že na dárky budou čekat kočky z útulku v Kraslicích i v Sokolově, ale sokolovský útulek se na přelomu roku osamostatňuje, a kočičky tak nebudou čekat na dárky pod názvem Konec toulání, ale pod názvem Láskou ke kočkám," poznamenala provozovatelka kraslického útulku Alexandra Jašová.

Sokolovští dobrovolníci se tak rozhodli proto, že koček a práce okolo nich přibývá, a tak přidají ještě více ruku k dílu. V Sokolově by se tak v budoucnu mohla rozšířit základna a vzniknout lepší zázemí.

„Jen pro informaci, maringotkou, která tam slouží od srpna 2014, už prošlo na 170 koček, většině z nich se podařilo najít domov. Pozitivní zpráva je to i pro mě v Kraslicích, já se budu tak moct věnovat víc kraslickému útulku, aby se dostavělo zázemí a aby se vyřešila otázka přemnožených venkovních koček na ulicích na Kraslicku. A taky bych ráda do budoucna pomohla i v jiných lokalitách našeho kraje, kde žádný útulek pro kočky není. Tam hledáme dobrovolníky, s nimiž bychom mohli spolupracovat a oslovovat tak místní úřady. Třeba se pak jednou i tam dočkáme toho, že se osamostatní jako Sokolov," sdělila Jašová.

Útulek Konec toulání navíc pořádá už v neděli od 13 do 16 hodin v kraslickém útulku vánoční akci Jde o kočičí Vánoce.
Bude tak možné přinést nebo přivézt kočičkám rozličné dárky. Kočičky si například přejí granule, kapsičky, konzervy, maso, kuřecí srdíčka, stelivo, mističky, prací prostředky atd., na místě bude připravené svařené víno, teplý čaj a bude také možnost si zakoupit drobný předmět, který pro útulek vyrábí nebo věnují dobrovolníci. Mazlivé kočičky budou vypuštěny pro pomazlení.

A malé upozornění, nutné je vhodné oblečení do terénu a nepromokavé obutí. V okolí útulku se stále buduje.