Návštěvníci oceňovali především pestrou nabídku profesí. S cennými kontakty zase odcházeli zástupci vystavujících společností. Letos se jich přihlásily skoro tři desítky. „Jsme velmi spokojeni s touto akcí, která nám umožnila zviditelnit se a navázat nové kontakty s potenciálními kandidáty,“ řekl obchodní manažer společnosti Kropf Solutions Miroslav Nový.

„Ceníme si práce a podpory hospodářské komory, která vytvořila prostor pro setkávání a spolupráci mezi zaměstnavateli a uchazeči o práci. Děkujeme i všem, kteří se zajímali o naši společnost a naše nabídky. Hledáme lidi, kteří mají zkušenosti a zájem o inovativní technologie a chtějí se podílet na zajímavých projektech pro naše klienty. Nabízíme jim atraktivní pracovní podmínky, možnost profesního růstu a spolupráci s kolegy, kteří jsou odborníky ve svém oboru,” doplnil.

Kostel u Jesenické přehrady
Byt za osm milionů, pošta, kostel nebo domek s autoservisem, to vše je na prodej

Svůj účel veletrh splnil také z pohledu BWI Czech Republic. „Za naši společnost jsme s účastí na veletrhu práce velmi spokojeni,“ potvrdila Milena Kubiková, HR generalista BWI Czech Republic. „Získali jsme množství kontaktů na uchazeče o zaměstnání, a to jak pro hodinové, tak i pro office pozice. Obecně považujeme tento veletrh pro naši společnost za úspěšný. Podařil se nám rozšířit počet kvalitních kandidátů na různé pozice.“ Jak poznamenala, rádi se zúčastní i příště.

Stejně akci hodnotila i Radka Peterková, jednatelka Svatavských strojíren. „Určitě budeme mít i příští rok zájem se zúčastnit,“ sdělila. „Veletrh pracovních příležitostí pořádaný hospodářskou komorou je pro Svatavské strojírny důležitý v tom, že jsme získali nové kontakty na potenciální zaměstnance, ale i na partnery pro budoucí spolupráci,“ uzavřela s tím, že by účast na akci doporučila i ostatním firmám.

Krajský úřad Karlovarského kraje. Ilustrační foto.
Kraj uvolní na podporu rodin a aktivity pro seniory přes milion korun

Veletrhy pracovních příležitostí, které pořádá KHK KK, jsou největší akcí svého druhu v kraji. „Lidé mají šanci projít si na jednom místě stovky nabídek pracovních pozic. Navíc zde mohou navázat cenné kontakty, které se jim mohou hodit i v budoucnu. Velkým pozitivem veletrhu je pak bohatý doprovodný program, během kterého naši specialisté zájemcům o práci radili, jak se připravit na úspěšné absolvování celého přijímacího řízení - od sepsání životopisu, výběru vhodného dress codu, po vystupování během pohovoru,“ vyzdvihla Lenka Mansfeldová, ředitelka Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje.