Tisíce lidí se zakloněnou hlavou sledovaly v pátek a sobotu v noci oblohu nad Sokolovem. Na dlouhé minuty ji totiž ozářily parádní ohňostroje doprovázené muzikou. Koordinované výstřely rachejtlí zakomponované do ladných melodií vážné hudby nebo rockových vypalovaček se divákům moc líbily. Své emoce dávali hlasitě najevo a aplaudovali nejhezčím sestavám. Akce, jejíž součástí byla soutěžní přehlídka ohňostrojů s mezinárodní účastí, je tradičně jakýmsi startem letních prázdnin v Sokolově. Program bývá plný muziky, soutěží a zábavy. Nejinak tomu bylo letos. Za fanoušky přijela řada známých kapel, a kdo chtěl, mohl sledovat hasičské závody Permoník nebo využít možnosti proletět se nad městem ve vrtulníku.

„Vždycky když schvalujeme finance na akci Hurá prázdniny, tak se objeví nějací škarohlídové, kteří říkají, že zbytečně vyhazujeme peníze. Pokud je potkáte, povězte jim, ať se také někdy přijdou podívat," zvolal do mohutného davu místostarosta Sokolova Karel Jakobec, než odstartoval sobotní ohňostroje. Odezvou mu byl halasný souhlas dobře naladěných lidiček.

Akce má dobrou pověst a umí přilákat nejen místní, ale i návštěvníky ze vzdálenějších koutů kraje. „My na ohňostroje do Sokolova jezdíme pravidelně s naší partou. Nehrneme se však do chumlu, protože hezká podívaná je i z větší dálky. Už máme vytipované místo na kopečku za kolejemi, odkud je na vše dobře vidět," svěřil se Radek z Kraslic.

Kdo se přece jenom pustil do chumlu a přijel autem, musel počítat, že bude muset hledat místečko na parkování. Strážci pořádku však byli tolerantní, zvláště během noční show, kdy oblast kolem areálu Bohemie a vlakového nádraží byla doslova v obležení. Při hromadném odjezdu aut z města pak byla policie v pohotovosti a na důležitých křižovatkách dohlížela na plynulost dopravy.