V ulicích, restauracích, ale i doma slavili obyvatelé Karlovarského kraje příchod nového roku. Byť byly oslavy na mnohých místech bouřlivé, například z pohledu záchranářů to nebylo až tak dramatické. Nechybělo ale několik úrazů. Petardy a rakety nic zásadního nepodpálily, hořel většinou odpad. Letošní první miminko Karlovarského kraje se narodilo v sokolovské porodnici.

„Noc na Emergency karlovarské nemocnice proběhla relativně v klidu. Přinejmenším v porovnání s uplynulými roky. Od půlnoci do půl jedné ráno naši lékaři resuscitovali jednoho pacienta, jeho stav ale neměl žádnou souvislost se silvestrovskými oslavami. V souvislosti s nimi jsme tak do této chvíle přijali pouze jednu pacientku s rozbitým nosem a pacienta s drobným poraněním palce ruky v důsledku exploze petardy," uvedl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Ještě na silvestra vyjížděla záchranka do Bochova ke zraněnému dvanáctiletému chlapci. Při manipulaci s pyrotechnikou utrpěl zranění dvou prstů. Podle mluvčí krajské záchranky Petry Bakurové ve dvou případech záchranáři zasahovali v Mariánských Lázních. „V jednom případě šlo o popálení v obličeji od pyrotechniky, v druhém pak o krvácející ránu na noze," uvedla Bakurová.

Policie v Karlovarském kraji v noci vyjížděla k více než stovce událostí. Reagovala převážně na oznámení kvůli opilým lidem a jejich chování, rušení nočního klidu a drobné výtržnosti. „Například v Ostrově na křižovatce ulic Masarykova a Májová někdo hodil do telefonního automatu pyrotechniku. Výbuch pak utrhl přední panel telefonního přístroje a poškodil vnitřek automatu," uvedl mluvčí krajské policie Pavel Valenta.

Na záchytce skončil čtyřiatřicetiletý cizinec, který havaroval pod vlivem alkoholu mezi Kynšperkem nad Ohří a Horními Pochlovicemi. Přejel s vozidlem do protisměru, kde narazil do svahu příkopu, do směrového sloupku a do betonové propusti. Při dechové zkoušce řidič nadýchal 2,22 promile alkoholu.

Silvestr na Chebsku se nesl i v duchu zdravého pohybu. Sportovci si užili třeba Silvestrovský pochod pro radost z Františkových Lázní na Seeberg, Silvestrovský běh v Chebu, Ašský sedmiboj  i tradiční Milíkovský hokej. A jak se slavilo v chebském Kulturním centru Svoboda? „Ve Svobodě to bylo nad očekávání dobré," pochvalovala si například chebská kadeřnice Nina Barvířová.

V Kraslicích lidé ani v zimě neváhali oslavit příchod nového roku grilovačkou na  zahradě. „Na zahradu jsme vyrazili už odpoledne, s dětmi jsme postavili velkého sněhuláka. Grilované maso a zábava na čerstvém vzduchu, to je značka ideál," smál se Radek Šejhl. A jak se nejlépe zbavit novoročního bolehlavu? Třeba vycházkou na rozhlednu nebo novoročním během. „S turisty jsme na Nový rok dopoledne vyrazili na vycházku na rozhlednu Cibulka. Počasí docela přálo, zasněženou krajinou se šlo jedna báseň a celou cestu panovala skvělá atmosféra. Nahoře nás čekalo opékání buřtů a jablíček," pochvalovala si po výšlapu Pavla Tupá.

Tradiční Novoroční běh v Lokti byl naplánován na odpoledne. Letos se tu nadšenci sešli už potřicáté. Radost pořadatelům udělalo překonání rekordu  v počtu účastníků. „Poprvé v třicetileté historii počet startujících překročil 200 lidí, konkrétně se jich sešlo 209. Počasí přálo, nebyla zima ani nepršelo. Kdo doběhl, obdržel pamětní minci. Nálada byla výborná, po doběhu si všichni pochutnali na česnečce," řekl jeden z organizátorů Rudolf Flaška.

Na Karlovarsku byl na odpoledne připraven 33. ročník Novoročního výstupu na vrch Homolka v Bečově nad Teplou. Stovky lidí pak využily dobrých sněhových podmínek ve skiareálech nebo se pustily na  běžkách do bílé stopy.