Ale živý stolní fotbal to je specialita, kterou představili před sedmi lety dva nadšenci z Kraslic. Tomáš Cvek a Stanislav Fořt se tehdy zavřeli v garáži a svařovali, vymýšleli, sestavovali a nakonec z toho vylezla ohromná zábava pro party nadšenců, kterým není cizí pohyb a hlavně legrace.

"Jde již o šestý ročník, který pořádáme a do Kraslic jezdí týmy ze širokého okolí. Loni byl výpadek kvůli pandemii. Letos přijela například Rotava a Chodov. Z některých se stávají pravidelní účastníci. Domácí složí vždy několik týmů. Pravidlem je v šestičlenném týmu minimálně jedna žena," říká Cvek.

Sládek navařil na pouť 15 hektolitrů speciálu Horňák
Sládek navařil na pouť 15 hektolitrů speciálu Horňák

"Hlavní je zábava. Zajištěno je vždy dobré jídlo i pití," doplnil ho Fořt. Letošnímu klání přálo i počasí a výkony některých žen snesla nejpřísnější měřítka. Ostatním nechyběl zápal a nadšení. A když to nevyšlo, šlo se na klobásu a pivo.

"Vypadá to snadně, ale není. Hráči už se ale naučili různé finty jak dostat míč přes soupeřovo obranu. Je tu sranda a sejdou se lidi, kteří se baví," řekl člen vítězného týmu Pavel Andrysík z Kraslic. Pohár tak zůstal doma a všichni účastníci se už těší na příští ročník.