„Mimo tradiční oblasti jako je okolí Božího Daru, Abertam, Perninku či Bublavy jsou upraveny také stopy na Nejdecku, v okolí Mariánské, Suché na Jáchymovsku, Potůčků či Přebuzi," uvedla Eva Nduwimana ze společnosti První Krušnohorská. Díky internetové aplikaci Karlovarského kraje http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/ má běžkař možnost zjistit čas poslední provedené strojové úpravy jednotlivých tras, a to nejen v naší, ale i saské části Krušných hor.
„Údržba lyžařských tras je financována z rozpočtu krušnohorských obcí, Karlovarského kraje a řady dalších měst i soukromých subjektů. Na úpravu běžeckých stop mohou přispět také běžkaři, a to zakoupením placky v hodnotě 100 a 300 korun nebo příspěvkem na účet veřejné sbírky," poznamenala.
Mimo Krušné hory jsou na víkend strojově upravené stopy také ve Slavkovském lese v okolí Mariánských Lázní a Březové u Sokolova. Dále u Aše, Lipové u Chebu a Karlových Varů – v areálu Rolava a na golfu v Olšových Vratech. Meteorologové slibují na víkend opět výborné podmínky – slunečné počasí s mrazem lehce pod nulou.