Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro obce má kraj 11,1 milionu

Karlovarský kraj - Na více než jedenáct milionů korun mohou dosáhnout obce v Karlovarském kraji v rámci Programu obnovy venkova. Peníze z tohoto dotačního titulu jsou určené pro obce s počtem obyvatel do dvou tisíc. O příspěvek mohou požádat do poloviny února.

30.1.2016
SDÍLEJ:

PENÍZE Z DOTACÍ lze využít například i na opravu komunikací nebo dalších veřejných ploch. Až 60 procent nákladů z realizovaných akcí uhradí kraj obcím, které loni uspěly v soutěži Vesnice roku. Byla mezi nimi i Krásná na Chebsku (na snímku).Foto: Ilustrační foto Deník bur

V letošním roce bude Karlovarský kraj rozdělovat peníze ve třech dotačních titulech. Finance jsou určeny na obnovu a údržbu venkovské zástavby, na úpravu veřejných prostranství a zeleně a na rekonstrukce a výstavbu místních komunikací, včetně pěších stezek či veřejného osvětlení. Dalších pět milionů korun je pak určeno na činnost manažerů mikroregionů, nadací či spolků.

„Chceme pomoci hlavně těm menším obcím, které nedosáhnou na dotace například z evropských fondů, protože nedokáží zajistit spolufinancování. Každoročně je o krajské příspěvky velký zájem," uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Žádost mohou obce podat ještě do 15. února. Pokud uspějí, získají příspěvek až do výše poloviny nákladů na přihlašovanou akci. O něco více, konkrétně až 60 procent nákladů, může Karlovarský kraj podle pravidel uhradit těm obcím, které loni zabodovaly v soutěži Vesnice roku a odnesly si z ní jako ocenění zlatou, modrou, bílou, zelenou nebo oranžovou stuhu.

Maximální částkou, na niž mohou obce takříkajíc dosáhnout, je u nejmenších obcí do pěti stovek obyvatel 170 000 korun. Větší obce, jejichž počet obyvatel se blíží ke 2 000, mohou získat maximálně 100 000 korun.

Formuláře pro zpracování žádostí jsou k dispozici na internetových stránkách Karlovarského kraje. Odbor regionálního rozvoje krajského úřadu nabízí vedení obcí při sestavování žádostí metodickou pomoc. „V loňském roce jsme ve zmíněných třech dotačních titulech Programu obnovy venkova schválili příspěvky pro 71 obcí v celkovém objemu 10,5 milionu korun. Nejčastěji se s pomocí kraje stavěly či opravovaly komunikace, chodníky, náměstí, dětská hřiště, vyměňovalo se veřejné osvětlení, rekonstruovaly školy a kulturní sály," poznamenal Havel.

Dotační program je určen rovněž na údržbu sportovních, zdravotnických a sociálních zařízení, hasičských zbrojnic, autobusových zastávek, hřbitovů nebo drobné architektury.

Zhodnocovaný majetek však musí být ve vlastnictví žádající obce.

Autor: Vladimír Meluzín

30.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Marcel Vlasák, velitel karlovarské Městské policie

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení