Svůj úterní program zahájila Ivana Zemanová v Karlových Varech a stejně jako v pondělí ji i včera po celý den doprovázela také první dáma kraje, manželka hejtmana Monika Havlová. Obě dámy s doprovodem navštívily sociálně terapeutické dílny ve Staré Roli. Zdejší klienti předvedli návštěvě, jak zde tráví svůj čas, a ukázali jí keramickou, šicí či výtvarnou dílnu a dřevovýrobnu. Od první dámy obdrželi velký pytel plný korálků k vyrábění a tvoření a také se s nimi Ivana Zemanová vyfotila, čímž jim udělala obrovskou radost. Poslední dílna, do které se návštěva podívala, byla chovatelská. Klienti ukázali agamy a chameleony, a první dáma si dokonce vyzkoušela krmení těchto zvířat živými cvrčky a šváby. Zajímala se také o inkubátor, v němž se v režii klientů dílen právě líhnou vajíčka plazů. Ivana Zemanová se po prohlídce akvárií s různými druhy ryb rozloučila a zamířila na Chebsko.

Tam se ve Skanzenu Doubrava přenesla spolu s manželi Schmiedovými, spolumajiteli památky, do dob dávno minulých. Poctivě si prohlédla stodoly, stáje, chlévy, kůlny i historickou světnici skanzenu. Zájem projevila o krásný vzor na kachlích, ze kterých jsou v dobové světnici postavena kamna. Zajímal ji také nábytek, který je podle Jany Schmiedové datován do osmnáctého století. Na nádvoří historických budov se k první dámě seběhly místní kočky, nadšeně je pohladila. Spolumajitel skanzenu Karel Schmied se pochlubil novým autentickým holubníkem, který se chystali vztyčit nad střechou objektu, a Ivanu Zemanovou zajímalo, kolik holubů plánují manželé pořídit. Jana Schmiedová vtipně odpověděla, že zatím pouhý jeden pár. První dáma poté dokončila prohlídku a vydala se na svou poslední zastávku při návštěvě Karlovarského kraje, na zámek Kynžvart.

Zde ji pozdravil starosta města Lázně Kynžvart Miloslav Pernica. Poté absolvovala téměř hodinovou prohlídku zámku s výkladem místního kastelána Ondřeje Cinka. Na jeho žádost se také zapsala do místní kroniky.

Kynžvartský zámek se pochlubil rozsáhlou sbírkou knih, zdejší knihovna kancléře Metternicha je svým rozsahem jednou z nejvýznamnějších šlechtických knihoven České republiky. První dáma si za asistence správce zámku Ladislava Novotného mohla vlastnoručně prohlédnout 1200 let starou bibli, konkrétně původní rukopis Pěti knih Mojžíšových.

Návštěva Ivany Zemanové oficiálně skončila včerejším obědem v Kostelní Bříze a přesunem do Grandhotelu Pupp.