Slovní přestřelka o to, zda dát či nedat, se ale naštěstí v bitku nestrhla, Šindelář se posléze hejtmanovi omluvil. Zastupitelstvo poté peníze schválilo.

Šindelářovi, ale i některým dalším zastupitelům, se zdálo, že nemají o nově vzniklém subjektu dost informací. Klub VK Karlovarsko totiž vznikl teprve počátkem letošního roku a získal licenci na extraligu mužů.

Na narážky, že peníze jdou pro volejbal kvůli tomu, že v čele klubu stojí hejtmanův syn, reagoval ostrovský starosta Pavel Čekan (ČSSD). „Naše město přispívá například na činnost klubu seniorů, kam dochází i moje maminka. Měla by se tedy odhlásit a chodit jinam?" dotázal se Čekan. Podle Jakuba Pánika (ČSSD) nelze o malé domů hovořit, protože je jasné, že právě kvůli jménu Novotný bude využití peněz pod velmi přísnou kontrolou.

Rozhodnutí zastupitelstva o finanční pomoci mládežnickému volejbalu nadchlo předsedu Karlovarského volejbalového svazu a funkcionáře klubu Jana Merunu. „Ty peníze jsou skoro polovina z částky, kterou pro mládež na rok potřebujeme. Zbytek musíme získat například od sponzorů," uvedl Meruna.

V klubu VK Karlovarsko je už registrováno téměř šest desítek dětí, do konce roku by jich měla být podle Meruny stovka. „Junioři budou hrát v Ostrově a v Chodově první ligu, družstvo kadetů vzniká v Sokolově. Další žákovská družstva jsou v několika městech v kraji. Kolem tří stovek dětí je pak zapojeno v projektu Barevný minivolejbal," dodal Meruna.