"Paní Procházková je persona, tudíž jsem to nečekala. Určitě mě to překvapilo a potěšilo. Jsem vděčná a s pokorou přijímám podporu lidí. Jestli zůstanu starostkou i poslankyní ještě nedokážu odpovědět, protože jsem to nečekala a tudíž nad tím nepřemýšlela. V nejbližších dnech to budeme řešit na krajském představenstvu a samozřejmě s rodinou," řekla Oulehlová.

Svůj volební úspěch připočítává tomu, že celé vedení města dělá dobře komunální politiku. Starostku zároveň potěšil fakt, že je historicky prvním ženou ze Sokolova v Poslanecké sněmovně a město tam bude mít konečně zastoupení. "Příští týden už máme první jednání poslaneckého klubu," konstatovala Oulehlová.

Volební místnost ve Vřesové
Obce a města na Sokolovsku volily hnutí ANO. Kromě Lokte

Nová poslankyně je zároveň první starostkou v historii Sokolova. Před třemi lety kandidovala na senátorku. Ve druhém kole senátních voleb ji tehdy porazil jiný Sokolovák, Miroslav Balatka (STAN).

Renata Oulehlová při senátních volbách v roce 2018Renata Oulehlová při senátních volbách v roce 2018Zdroj: Deník/Roman Cichocki

V Sokolově přišlo volit 54,11 procenta oprávněných voličů a zvítězilo tady hnutí ANO 2011, když získalo 6 204 hlasů (35,44 %). Na druhém místě skončila v Sokolově koalice Spolu s 2982 hlasy (17,03 %) a třetí byla SPD s 2 617 hlasy (14,95 %). Piráti a starostové jsou čtvrtí při zisku 2 225 hlasů (12,71 %).