V tříkilometrové délce se opravuje povrch u obce Dolní Dvory na Chebsku. „Předpokládané dokončení této stavby je naplánováno na druhou třetinu listopadu.

Záleží na počasí, ale zatím jde vše podle časového harmonogramu. Náklady na tuto akci se pohybují okolo osmnácti milionů korun bez DPH," vysvětlil vedoucí provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v Karlovarském kraji Jiří Baloun. Silnice se tu opravuje mezi 151. až 154. kilometrem.

A na Chebsku zůstaneme, jelikož dalším opravovaným místem je přibližně kilometrový úsek silnice I/6 u Chlumečku, a to mezi 157. až 158. kilometrem.

„I tady jde o opravu povrchu vozovky, ale zároveň se tu řeší i nehodová lokalita. Dojde tu k úpravě dopravního značení, a to jak svislého, tak i vodorovného," doplnil Baloun. Tato akce pak vyjde na přibližně 28 milionů.

Dalším úsekem je oprava silnice první třídy I/6 u Andělské Hory Vřidélka, kousek za Karlovými Vary směrem na Prahu. V dopravní špičce tu na řidiče čeká až půlhodinové zdržení. „V pátek odpoledne jsme místo projížděli doslova jen krokem. Místo hladké cesty nám průjezd trval okolo dobrých dvaceti minut," postěžovala si jedna z řidiček. Objevily se rovněž zprávy o potřebném rozšíření tohoto úseku komunikace na čtyři pruhy.

A to kvůli poměrně častým dopravním nehodám, které v létě stály život několik motoristů. Podle Balouna ale opravy u Andělské Hory s tímto záměrem nesouvisí. Momentálně tu jde o přibližně čtyři kilometry dlouhé dopravní omezení, kdy je nutno kromě povrchu opravit také odvodnění u krajnic. Veškeré práce tu vyjdou na bezmála 58 milionů korun.

„Všechny tyto práce mají naplánované dokončení v listopadu. V prosinci se už nechceme do dalších akcí pouštět," doplnil vedoucí.

Kromě prací na hlavní dopravní tepně zajímá lidi ještě jedna akce, která sice neprobíhá na „šestce", ale zájem obyvatel přesto budí. Jedná se o situaci, kdy ŘSD umístilo v rámci oprav podél silnice mezi Ostrovem a Jáchymovem odvodňovací žlaby, které byly po poměrně krátkém užívání vozovky vyjmuty ven.

„Došlo k tomu kvůli instalaci optického kabelu. Opětovné uvedení do původního stavu ale již není akcí ŘSD. Vše se koná na náklady firmy, která má instalaci na svědomí," vysvětlil situaci Baloun.

O pokládání kabelů a následné obnovení prostranství se stará společnost pro výstavbu integrovaných telekomunikací Sitel.

Řidiče bude určitě zajímat i připravované otevření nové čtyřproudové vozovky u Bošova a Lubence, která vzniká v rámci rychlostní silnice R6 Praha Karlovy Vary. Úsek by měl být v provozu od 1. listopadu. Ředitelství silnic a dálnic dále opravuje úseky na Chebsku a v Karlových Varech.