Na ´Nové vánoční trhy´ se mohou vypravit lidé do Karlových Varů. Tady bude vše přesunuto z třídy T. G. Masaryka před hotel Thermal. Příchozí tu naleznou vánoční tržiště s umělým kluzištěm, kolotočem a doprovodným programem, a to od soboty 28. listopadu do středy 23. prosince. Hvězdou první adventní neděle bude zpěvačka Anna K a samotný strom se rozsvítí na konci tohoto týdne od 18:00.

Nabitý adventní čas plánují i menší obce na Karlovarsku. Například v Bochově vše začne v neděli v 15:00.

„Připraven je vánoční jarmark, a to včetně nabídky vánočního zboží, cukroví, medoviny i horkých moštů pro děti. Naše šikovné hospodyňky se mohou opět předvést v soutěži, tentokrát na téma ´Bochovské štrúdlování´, a přítomní se mohou těšit i na vystoupení dětí z MŠ, ZŠ, ZUŠ a ZŠP," uvedla Olga Vonšovská, předsedkyně kulturní komise v Bochově.

Podobný nedělní den čeká na obyvatele například i v Hroznětíně, Děpoltovicích, Žluticích, Toužimi či Sadově.

Adventní čas míří ovšem i na Sokolovsko. Přímo v okresním městě vše začne rovněž v neděli, a to od 14:00, kdy se tu postupně představí pěvecký sbor Zvonek ze ZUŠ Sokolov či kapela Poitín, a jehličnan se tu rozzáří od půl páté odpoledne.

Také v Rotavě jsou pak připraveny předvánoční kratochvíle pro malé i velké. V 16:00 se otevřou brány místního kostela, kde dojde ke svěcení Betlémského světla. O hodinu později pak odsud vyrazí lampiónový průvod před městský úřad, kde všeobecné veselí vyvrcholí zdobením stromečku a jeho následným rozsvícením.

Za adventním veselím mohou o den dříve vyrazit lidé i do Chebu, kde se v sobotu 28. listopadu rozsvítí symbol Vánoc i na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Chebské vánoční trhy tu pak budou do 26. prosince a nebudou tu chybět stánky, Ježíškovy dílny, krásně nazdobené náměstí nebo bohatý doprovodný program s vystoupeními populárních interpretů. Zahájení trhů se slavnostním rozsvícením vánočních stromů se uskuteční od 17:00.

Koncertní vystoupení, prodejní stánky s vánoční tematikou a jako hřeb večera rozsvícení stromu. I tento program si mohou vychutnat obyvatelé Aše a okolí. Tady se začíná už v 11:30 v sadech Míru, odkud po skončení doprovodného programu vyrazí v 17:30 průvod za rozsvěcením vánočního stromu na Poštovní náměstí.