Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy mají zájem o větší spolupráci se zaměstnavateli

Karlovarský kraj - Vhodného zaměstnavatele pro spolupráci hledá obtížně téměř 40 procent středních a vyšších odborných škol v Karlovarském kraji. Jen asi čtvrtina z nich ale vytváří dlouhodobější strategie a plány na spolupráci. Vyplynulo to z průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání.

17.7.2016
SDÍLEJ:

SPOLUPRÁCE ŠKOL se zaměstnavateli je důležitá kvůli praxi studentů a uplatnění po absolvování školy.Foto: Ilustrační foto Deník mel

Východiskem pro řešení tohoto stavu se v příštích šesti letech mohou stát takzvané akční plány.

Průzkum je součástí projektu Podpora krajského akčního plánování (P-KAP). „Průzkum poslouží jako jeden ze zdrojů informací ke stanovení priorit krajů a škol v oblasti vzdělávání a k tvorbě tzv. krajských akčních plánů a školních akčních plánů či plánů aktivit pro rozvoj vzdělávání ve škole. Na jejich základě budou školy moci čerpat finance z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání," uvedla Helena Úlovcová, pověřená řízením Národního ústavu pro vzdělávání. Sběr dat se uskutečnil formou internetového dotazování. Podrobné výsledky šetření pro jednotlivé kraje jsou k dispozici na stránkách projektu.

Za hlavní bariéru, která komplikuje spolupráci škol, firem a dalších partnerů, považují školy podle průzkumu nedostatečnou disciplínu a motivaci žáků pro práci v reálném pracovním prostředí. Značná část škol v regionu se dále potýká s finanční náročností povinných zdravotních prohlídek a pojištění žáků. Stejně tak školy zmiňují malou dostupnost firem v daném oboru.

Cílem aktivit krajského akčního plánování je sladění vzdělávací politiky na školské, krajské a národní úrovni a zkvalitnění vzdělávání. Kromě spolupráce škol se zaměstnavateli to znamená mimo jiné i podporu polytechnického vzdělávání, kompetencí k podnikavosti nebo rozvoj kariérového poradenství. Projekt P-KAP bude v procesu akčního plánování školám i krajům poskytovat metodickou podporu.

Autor: Vladimír Meluzín

17.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení