Mezi 60 až 100 centimetry sněhu je v současnosti na sjezdovkách Skiareálu Klínovec. Otevřeno je přes 16 kilometrů sjezdovek všech obtížností včetně staré Jáchymovské, která je určena na freeride. „Není upravována ani zasněžována technickým sněhem a vstup na ni je na vlastní nebezpečí," upozornil mluvčí areálu Adam Svačina. V provozu jsou na Klínovci lanovky Prima Express, CineStar Express, SUZUKI, Dámská, dále vlek F a pojízdný koberec v parku u Huga.

O víkendu začíná ve skiareálu Boží Dar Neklid hlavní sezona. Díky dobrým sněhovým podmínkám, kdy v minulých dnech napadlo přes 30 centimetrů prachového sněhu, a ještě lepší předpovědi (minusové teploty a další sněžení) jsou již v tuto chvíli v provozu všechny sjezdovky. V provozu budou rovněž všechny vleky a lanová dráha.

Další únorovou specialitou je rozšíření provozu večerního lyžování, které bude od soboty 31. ledna v provozu každý den po neděli od 18:00 do 21:00 hodin.

„Během února se návštěvníci mohou také těšit na několik doprovodných akcí. Začínáme již tuto sobotu, kdy se v parádně upraveném snowparku uskuteční otevírací akce s názvem Shred for Snow. Akce je určena veřejnosti z řad snowboardistů a freeskierů, pro které bude probíhat závod o věcné ceny v hodnotě 30 000,- korun," uvedl mluvčí skiareálu Filip Majkus.

Kolem půl metru sněhu leží na sjezdovkách Skiareálu Plešivec. V provozu jsou všechny tři sedačkové lanovky a o víkendu by měly být k dispozici další sjezdovky kromě čtyř v současnosti otevřených.

Od 30. ledna začne podle webu areálu pravidelný provoz skibusů mezi Horní Blatnou a Abertamy. Podrobné jízdní řády jsou na webu tohoto zimního střediska.

O víkendu si budou moci jarní prázdniny užívat vyznavači zimních sportů i na Sokolovsku. Už dnes obnovuje provoz úderem deváté hodiny ranní Skiareál Lišák ve Stříbrné. „Díky sněžení se do skiareálu opět vrátila zima. Od středy jsme upravovali svahy a od pátku se opět těšíme na lyžaře," řekla provozovatelka Lišáku Dana Izáková.

Na svazích tam leží 30 cm sněhu a sjezdovky jsou čerstvě upraveny rolbou. Ve ski areálu je k dispozici takřka 3,5km sjezdovek. Přímo u kotvového vleku je široký slalomový svah se středním stupněm náročnosti, který si užijí nejen náročnější lyžaři a snowboardisté. Lyžaři milující poklidnou jízdu mohou využít turistickou sjezdovku. Pro nejnáročnější je k dispozici černá sjezdovka zvaná Rukáv.

Lyžařská sezona jede naplno v sousední Bublavě. Už v týdnu tam vlekaři zprovoznili i sedačkovou lanovku s kilometrovou sjezdovkou a kromě Velkého Bleibergu je v provozu už celý skiareál. Sjezdovky jsou čerstvě upravené a na svazích leží 40 cm sněhu. „Na Bublavě si užíváme pohodovou zimu s kvalitními sněhovými podmínkami," řekl provozovatel tamního skicentra Jiří Lhota.

Kvalitní podmínky pro začínající lyžaře nabízí skiareál Novako v Božím Daru, kde je k dispozici i populární snowtubing. Kolem 40 centimetrů sněhu je ve středisku Skipot Potůčky, kde lze lyžovat i za umělého osvětlení.

Provoz obnovil skiareál Nad nádražím v Potůčkách, kde připadalo na 20 centimetrů nového sněhu, a velmi dobré podmínky jsou tady i ve středisku Velflink.

„V Perninku jsou v provozu všechny lyžařské areály. Krušnohorská lyžařská magistrála, která navazuje na naši obec, je již strojově upravena a sjízdná jak ve směru Pernink Jelení, tak ve směru na Boží Dar. V centru obce upravujeme běžecké kolečko v délce 1 km, které je osvětleno denně od 17 do 21 hodin. A speciálně pro běžkaře, kteří mají čtyřnohé kamarády, je upraven běžecký okruh v prostoru letiště nad Perninkem," uvedla Nikola Dörflerová z infocentra.

V areálu Snowhill v Mariánských Lázních jsou v provozu sjezdovky Krakonoška a levá část Slalomáku i část dětského parku. V provozu je už kabinková lanová dráha, levý lyžařský vlek a levá část Slalomáku, dětský park Primáček s posuvným pásem.Sjezdové tratě Krakonoška a levá část Slalomáku, aktuální výška sněhu je tady 40 až 60 centimetrů.