Na některých místech na Karlovarsku museli hasiči odstraňovat stromy a větve, které nevydržely nápor těžkého sněhu a popadaly na vozovku. Problémy měly hlavně kamiony, velmi opatrní musejí být i řidiči, kteří jezdí na letních pneumatikách.

„Od rána vyjížděli hasiči ke třem desítkám událostí v souvislosti se sněžením. Odstraňovali popadané stromy ze silnic, naposledy například strom u Oloví, který blokoval průjezd sanitky s pacientem," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. 

První událost v souvislosti s počasím přijali hasiči na tísňovou linku v půl páté ráno, kdy zasahovali na silnici od přehrady Březová směrem do Karlových Varů. Mokrý těžký sníh zde polámal několik stromů, ty hasiči odstranili. Těžký sníh pak další desítky stromů podél obou stran silnice nahnul nebezpečně do vozovky, hasiči proto doporučili úplné uzavření této silnice. Další výjezdy následovaly v Jáchmově, Damicích, Nové Roli, Boru či Bečově nad Teplou. Velké komplikace způsobil sníh na Kraslicku, kde hasiči zasahovali u osmi událostí. U Oloví například spadlý strom blokoval průjezd sanitce s pacientem. V okolí Chebu pak hasiči zasahovali u patnácti událostí, v okolí Sokolova pak u dvanácti. Celkem během dopoledne řešili hasiči přes šedesát výjezdů. V Chodově či Karlových Varech spadli stromy či větve na zaparkovaná auta, způsobili ale minimální škody. Během těchto událostí hasiči nezaznamenali žádné zranění. Na likvidaci následku sněžení se podílelo 27 jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů.

Nákladní vozy brzdily provoz na příjezdu do Karlových Varů u Andělské hory, sníh komplikuje rovněž na trase z Chebu do Aše.

Od brzkých ranních hodin vyjíždějí policisté na dopravní nehody v celém Karlovarském kraji. Již ve čtyři hodiny ráno ucpaly kamiony silnici 1/6 . Ve stoupání za Karlovými Vary, směrem na Prahu, se opravuje silnice a provádí se zde frézování komunikace. Nákladní vozidla se po zastavení nemohla rozjet. Komunikace byla průjezdná až od 6:45 hodin, kdy ji protáhli a posolili silničáři.

Od čtvrté hodiny ranní docházelo postupně k dopravním nehodám v Karlových Varech, Bečově, Březové na Karlovarsku, V Krásném Údolí, v Horním Slavkově, Bezvěrově, Jáchymově, Dolním Rychnově, Teplé, Kynšperku nad Ohří či Aši a také na rychlostní komunikaci R6. Jen k 15 ti případům vyjížděli policisté, další nehody si řidiči často řešili sami. Celou situaci zhoršovaly popadané stromy, které překážely na silnicích.

Většina nehod se obešla bez zranění nebo došlo jen k lehkému zranění.

"Vzhledem k náhlé změně počasí doporučujeme všem řidičům co nejdříve přezout vozidla na zimní pneumatiky. Praxe jednoznačně potvrzuje, že se zimními pneumatikami je jízda daleko bezpečnější," uvedla mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová.

V současnosti se už situace zlepšuje, v nižších polohách sníh odtává a sjízdné jsou i komunikace na horách.