Dotovat činnost profesionálního družstva dospělých z veřejných rozpočtů lze v rámci takzvaného režimu de minimis neboli podpory malého rozsahu. Získat ji mohou kluby ve dvou nejvyšších republikových soutěžích. A zastupitelé tuto podporu hokejového áčka podpořili.

"Hokejisté finance potřebují na to, aby mohli fungovat v další sezoně. Podpora místního klubu ze strany města je důležitá a v této době obzvlášť. Nadcházející sezona bude navíc velmi těžká. Čtyři týmy sestupují přímo, pátý jde do baráže. Podpořit klub jsme se rozhodli jednomyslně," řekl místostarosta Sokolova Jan Picka. Dalších zhruba 5,5 milionu město posílá na hokejovou mládež.

Sedmáci v lomnické ZŠ
Školáci z Lomnice namalovali a vydražili obraz pro tornádem zničené Hrušky

Jak poznamenala starostka města Renata Oulehlová, investice posílají i do samotného zázemí sportovců. "Zimní stadion je už téměř celý zrekonstruovaný. Až na tu nešťastnou střechu kam po celkové rekonstrukci za stamiliony a několika milionových opravách z rozpočtu města stále zatéká," poznamenala. Po dlouhých letech dostali nedávno hokejisté nové šatny. Do těch starých, plesnivých bylo odvážné chodit, natož vodit děti. Nové jsou i mantinely, které splňují žádané normy. Vyměnit chce město i výsledkovou tabuli. Ta současná si moc nerozumí s vlhkostí, která na stadionu při zápasech funguje.

Nový je i trenér. Hokejisty A-týmu v ročníku 2021/22 už nepovede Tomáš Hamara. Končí v klubu po vzájemné dohodě. Pětačtyřicetiletý Martin Štrba přebírá po svém předchůdci jak pozici trenéra seniorského týmu, tak sportovního manažera klubu. Ten prozradil i cíle pro nadcházející ročník Chance ligy.

Ilustrační foto.
Obtěžují vás kvákající žáby od sousedů? Soudní spor úspěch nezaručí

"Cíl je takový, že chci navázat na dobrou práci trenérů přede mnou a posunout Baník znovu trochu dál. Během pár let klub zažil velký progres a jsem rád, že se na něm budu moci podílet v blízké budoucnosti i já," řekl Štrba.

Přestože hokejový klub HC Baník Sokolov sám peníze potřebuje, samotní hráči neváhali a přispěli částkou 25 tisíc korun na opravu atletického stadionu v Hodoníně. Sportovní areál U Červených domků, kde má zázemí Atletický klub Hodonín, byl vážně poničen při ničivé bouři, která se oblastí prohnala ve čtvrtek 24. června. Na celkové částce se podílela kabina A-týmu, která mezi sebou vybrala 15 tisíc korun, a hokejisté Staré gardy, kteří přispěli deseti tisíci. Peníze půjdou na obnovu sportovního areálu a pomohou k rychlejšímu návratu atletiky do Hodonína.