Společné zpívání koled přitom propojí napříč celou Českou republiku. A kdy? Už 12. prosince v 18 hodin. Přihlásit se je ještě možné na webu www.ceskozpivakoledy.cz. Po registraci se na speciální mapě rozsvítí hvězda v daném městě či obci.

Jako první se na Sokolovsku přihlásilo město Oloví. Respektive tamní základní a mateřská škola, která si Česko zpívá koledy nenechá ujít už pošesté za sebou. „Těšíme se po roce zase na to, že se sejdeme s dětmi, jejich rodiči, a prarodiči u vánočního stromku a budeme zpívat s celým Českem. Ještě předtím připravíme pásmo našich písniček,“ řekla učitelka Andrea Štětinová.

Po loňské odmlce se společné zpívání vrátí do města Kraslice, kde se před lety na Sokolovsku zpívalo vůbec poprvé. A tehdy přišly stovky lidí. Letos se návštěvníci mohou těšit na vystoupení místních dětí, kdy program začne už o hodinu dříve. Chybět nebude na náměstí T.G.M. projekce, na které budou promítány texty koled.

Rušno bude i v Chodově, kde se Česko zpívá koledy rozrůstá díky místnímu obyvateli Rudolfu Netíkovi. Když se k akci přihlásil poprvé, sešlo se jen pár známých a kolemjdoucích. Loni se už u sochy Knihkupce v tamním městském parku sešly desítky lidí.

Radomír Voznica ze Sokolova pak pozval obyvatele města na Staré náměstí k tamnímu kostelu. „Oslovit chci ještě sokolovské spolky,“ řekl.

Zpívat se bude již tradičně i v Horním Slavkově, kde vystoupí místní děti na náměstí v ulici Dlouhá.

Koledy zazní po České republice na náměstích, na návsích, ale i v kostelích, ve školách a na mnoha dalších místech.

Letos se budou zpívat tyto koledy: Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma a Štědrej večer nastal. Patrně všude zazní i vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.