Akce je určená pro všechny zájemce starší šedesáti let, soutěžit mohou jak jednotlivci, tak družstva. Účast je bezplatná, jedinou podmínkou je online registrace. Protože v našem kraji není Rada seniorů, organizuje tu sportovní hry krajský úřad. „V současné chvíli je zaregistrováno 142 seniorů. Přestože registrace probíhaly do 28. května, je stále možné se telefonicky domluvit a zaregistrovat. Informaci pošleme ještě všem držitelům Senior pasů,“ konstatovala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Sportovní hry seniorů se konají v sokolovském areálu Bohemia, kde bude připraveno sedm disciplín, seniorský biatlon, nordic walking, slalom, fotbal v chůzi, pétanque, skok do dálky či méně známý, ale o to víc oblíbený woodball, který je kombinací kroketu a golfu. Před jejich zahájením nebude chybět společná rozcvička a na jejich konci zas připravené odměny v podobě voucherů, kloubní výživy či hroznového cukru a samozřejmě medailí. Dokonce je připravená i tombola. Vítězné družstvo ve fotbalu v chůzi pak bude čekat i zápas navíc. Postaví se jim tým složený z vedení Sokolova, tedy starostky Renaty Oulehlové, místostarostů Jana Picky a Karla Jakobce, které doplní hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová a její náměstek Petr Kubis. „Netrénuji,“ s úsměvem prozradila starostka Sokolova, „myslím si, že fotbal v chůzi je snad jediný fotbal, který zvládnu. A doufáme, že neprohrajeme moc, protože naši senioři mají fakt natrénováno,“ dodala uznale.

Sportující seniory přijedou povzbudit i sportovní legendy Imrich Bugár nebo Štěpán Škorpil. A také vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, který společně s hejtmankou Mračkovou Vildumetzovou a starostkou Oulehlovou převzal nad akcí záštitu.

Mezi samotnými seniory se ale o sportovních hrách ví málo. „O sportovních hrách seniorů jsem nic neslyšel,“ to byla nejčastější odpověď seniorů, které Deník oslovil.

Akce se koná ve čtvrtek 13. června od 9 do 16 hodin. Pokud by se někdo ještě chtěl zaregistrovat, může zavolat na číslo 601 214 122.

„Doufáme, že se hry budou seniorům líbit. Ještě nikdy se tu nekonaly, přestože v našem kraji je to nejpočetnější skupina obyvatel,“ doplnila hejtmanka.