Ta se uskutečnila vloni na podzim v prostorách velkého sálu Ekonomické fakulty. Této události se za realizační tým chebského gymnázia zúčastnili kromě organizátora soutěže, pedagoga Miroslava Stuláka, a ředitele Jaroslava Kočvary také studentka Jana Komůrková a absolventi gymnázia, kteří jsou nyní studenty vysoké školy. Na setkání dorazili Katrin Fridrichová, Barbora Lapáč- ková, Zdeněk Socha a Lucie Šrailová.

„Jako vítěz celé soutěže přijel tým z Gymnázia Klobouky u Brna. Mezi hosty byl i bývalý slavný československý fotbalista Antonín Panenka, který se podílel na otázkách IV. kola osobností,“ informoval Miroslav Stulák. „Tradiční přijetí nejvyššími ústavními činiteli země jen dokládá, jak vysoké prestiži se dlouholetý projekt chebského gymnázia těší,“ podotkl pedagog.

V posledních letech studenti České i Slovenské republiky soutěží ve znalostech společných československých dějin. Loňský, XXVI. ročník s trefným ná- zvem Léta strachu a naděje se zaměřil na období let 1949-1967. Přestože je soutěž proslulá svou mimořádnou obtížností, hlásí se do ní pravidelně přes 250 gymnázií z obou zemí.

Organizátoři jsou právem hrdí na to, že se do soutěže daří aktivně zapojovat významné osobnosti České i Slovenské republiky. Ty v závěrečném IV. kole soutěže zadávají soutěžícím otázky prostřednictvím velkoplošné obrazovky. Studenti se tak na sklonku listopadu loňského roku „setkali“ například s Jiřinou Bohdalovou, Emílií Vášáryovou, Jozefem Golonkou, Antonínem Panenkou, Jiřím Drahošem, a dokonce i s prezidentem Slovenské republiky Andrejem Kiskou.