Přitom údržba zařízení přijde ročně na nemalé peníze. Je to už dlouhodobý trend, který společnost pozoruje už několik let. Většina lidí totiž má vlastní mobil, a proto se pro ně telefonní budky staly jen vzpomínkou. Rušit se budky budou i v jiných městech v kraji.

„Snižování počtu telefonních budek je v dnešní době, kdy téměř každý vlastní mobilní telefon a budku má pouze jako náhradní řešení v případě, že ho ztratí nebo se mu vybije, poměrně přirozené. Kromě nízkého počtu hovorů jsou dalším důvodem k rušení vysoké nároky na údržbu a vandalismus. Nejčastěji se podobně jako v pohádce o Machovi a Šebestové setkáváme s utrženými sluchátky. Proto náklady na opravu raději investujeme například do modernizace využívanějších automatů měníme je za ty, které umožňují kombinované varianty plateb (mince i karta), budky v dnešní době umějí také posílat SMSky a e-maily,“ informovala tisková mluvčí společnosti O2 Lucie Jungmannová.

V Chebu tak nadobro zmizí telefonní automat v ulici Matěje Kopeckého a Nerudova, a to během následujících týdnů. Společnost pak uvede místo, kde telefon zmizí, do původního stavu.

I přesto, že dvě telefonní budky z města zmizí, stále jich v centru několik zůstává. Jednou z nich je například ta na vlakovém nádraží. „V Karlovarském kraji zrušíme do konce roku zhruba dvacet veřejných telefonních automatů. Výši nákladů nekomentujeme, jedná se ale o nemalé částky,“ dodala Lucie Jungmannová.