Je to z důvodu bezpečnosti na procházkách ve městě. Nyní dostaly děti další praktickou pomůcku, kterou ocení zejména jejich matky. Nebudou muset totiž po praktických cvičeních tolik prát. Po reflexních vestách totiž děti dostaly 800 zástěr.

„Ušili je klienti Sokolovské chráněné a zástěrky vyšly na 127 tisíc korun,“ říká starostka Sokolova Renata Oulehlová. Dílny mají v současné době 53 klientů. Někteří z nich pomáhali také se šitím kapsářů a pytlíků na bačkory pro prvňáčky. Ty vyšly na 80 tisíc. K nim také dostal každý prvňák i kufřík s pomůckami do školy.

A jaké byly reakce samotných dětí? „Z nových zástěr byli překvapivě nadšení hlavně kluci,“ říká mluvčí radnice Vladimír Meluzín. Zástěrky vznikly v různých barvách a velikostech, aby dobře sedly všem dětemz mateřinek.

První dodalo město do mateřské školy v Alšově ulici. Následovaly mateřinky Kosmonautů a M. Majerové.

„Některé z dětí si mohly zástěry hned vyzkoušet. Pobízet k tomu nebylo příliš zapotřebí kluky a holky v mateřské škole Kosmonautů. Hned se mohli představit v nových zástěrkách seniorům, kteří za nimi pravidelně do mateřské školy docházejí, aby s nimi vždy jednou za čas prožili část dne,“ dodal mluvčí.

Postupně se zástěrky dostanou do všech školek v Sokolově. „Sice dáváme dětem věci na převlečení, ale pokud matku čeká méně praní a žehlení, je to vždy dobrá zpráva,“ směje se jedna z maminek Lenka Bláhová.

Všechny děti mají i reflexní vesty. Pomůcku do školek pořídila městská policie jako součást projektu Bezpečné město. Děti jsou v provozu lépe vidět a na vestách mají i napsaný název ulice, ve které jejich školka sídlí. Pro případ, že by se ztratily.