Podezřelý předmět připomínající náboj našel v pátek odpoledne v Lokti v řece Ohři vodák. Předal jej pracovníkovi jednoho z místních kempů, který nález ohlásil policistům. 

"Na místo vyjela policejní hlídka, která zjistila, že se jedná o střelu válcovitého průměru o velikosti 50 cm na délku a průměr 10 cm. Mělo se jednat o dělostřeleckou střelu č. 56," upřesnila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Policisté místo uzavřeli a přivolali pyrotechnika z teplické expozitury. Ten předmět ohledal a potvrdil, že se jedná o nevybuchlou dělostřeleckou střelu. "Munici zajistil a odvezl k bezpečné likvidaci," sdělila Krejčí. 

Z kempu museli policisté evakuovat zhruba dvě stě osob, dále koordinovali přijíždějící vodáky a cyklisty na cyklostezce, která vede kolem řeky na Svatošské skály. Cyklisté museli buď vyčkat, nebo zvolit jinou trasu. Zpět do tábořiště se evakuovaní mohli vrátit přibližně po dvou hodinách. 

"Manipulování s nalezenou municí může být velmi nebezpečné," varovala Kateřina Krejčí. Jak se tedy při jejím nálezu zachovat? "S nalezenou municí nikdy nemanipulujte, ihned informujte policii, pokuste se nález zajistit tak, aby k němu nebyl možný přístup," upozornila mluvčí.