„Organizátoři prvního ročníku Craft Beer Fest v Mariánských Lázních chtějí tuto situaci napravit, a tak 16. července od 12 hodin na kolonádě poteče pivo proudem,“ sděluje za Lokální destinační agenturu KIS Mariánské Lázně PR manažerka Elena Sorokina.

Na festival se těší Jakub Dušek z Chebu. „Jsem rád, že je tady něco i pro pořádné chlapy, zkrátka akce, kde může člověk vypnout a ochutnat jak klasiku, tak i nějaké novinky. Co se týče mé chuti, tak preferuji tradiční kousky, ale za mě je také top nefiltrované pivko. Manželka má zase raději ochucená, ovocná piva, takže si každý najdeme to své a ještě spolu strávíme čas na akci, která mě konečně bude bavit,“ směje se.

Na festivalu se sejdou pivovary z celého Česka. Podle organizátora Radka Aleše se návštěvníci můžou těšit na 13 výrobců řemeslného piva. „Dále ale také na jídlo, které se hodí právě k pivu, a na bohatý hudební doprovod. Vystoupí například kapely jako jsou Siluety, Triskáč nebo Natřije,“ dodává Radek Aleš.

Největší letecká přehlídka nejlepších strojů a nejlepších pilotů proběhne 13. a 14. srpna tradičně na chebském letišti.
Na leteckém dni v Chebu se představí i unikát. Přiletí německý Messerschmitt 262

Návštěvníci pak můžou vyhrát hodnotné ceny v soutěžích na pivní téma nebo navštívit přednášky a rozhovory s výrobci lahodného nápoje. Vstupné na akci je zdarma.