„Nemocnice Sokolov má nového špičkového primáře ortopedie Filipa Veselého, který si už postavil tým. Pacienti nemusejí pochybovat o tom, že všichni budou odvádět práci ve vysoké kvalitě. Všichni lékaři odešli, aniž by se s novým primářem vůbec potkali. Výtky nedokázali na žádném setkání s námi odůvodnit,“ řekla mluvčí sokolovské nemocnice Markéta Singerová.  Upřesnila, že mohou s klidem prohlásit, že jejich odchodem nemocnice neutrpěla. „Pacienti ortopedie mají samozřejmě právo svobodné volby, my stojíme za tím, že kvalita ortopedické péče v Sokolově bude minimálně na stejné úrovni. Jediným důvodem, proč dnes neoperujeme, je rozhodnutí vlády. Museli jsme zastavit všechny plánované operace,“ dodala v pondělí mluvčí.

Z nemocnice odešli Lukáš Galek, Luboš Galek, Marek Kalenda, David Kňourek, Richard Makki, Oldřich Vastl mladší a Oldřich Vastl starší. Shodli se, že na výpovědích museli trvat, protože ani názory našich pacientů a veřejnosti nezměnily postoj vedení nemocnice, které dalo přednost svému vybranému kandidátovi před jejich sehraným týmem. Ujišťují své pacienty, že jejich péče jim zůstává nadále dostupná. „Rozšiřujeme dostupnost naší ambulantní péče v rámci Karlovarského kraje a operační léčba bude nadále poskytována v plném rozsahu. Jen už nebudeme operovat v nemocnici Sokolov,“ uvedl ortoped Lukáš Galek.

Markéta Singerová upozornila, že aktuálně je už v provozu indikační ortopedická poradna a zároveň nemocnice připravuje další novinky, o kterých bude pacienty a klienty informovat.