Skiareál Boží Dar Neklid byl od pondělí do středy uzavřený, jeho provozovatelé šetřili sjezdovky právě na nadcházející čtyři dny volna. „Pokud nám to počasí alespoň trochu dovolí, plánujeme opětovné zahájení provozu ode dneška minimálně až do velikonoční neděle," uvedl mluvčí božídarského skiareálu Filip Majkus.

Skiareál Boží Dar . Neklid zároveň zve na poslední akci která v letošní sezóně proběhne.A to snowboardový závod Le Grind Retro Jam. „Ten se uskuteční 26. března a jako každý rok nabídne neuvěřitelnou podívanou na snowboardisty ve stylu 80. a 90.let minulého století. Čeká na vás živá hudba po celý den, závody o věcné ceny od sponzorů snowparku Le Grind, Horsefeathers, Nitro snowboards a Yettischool. K dispozici bude bar s občerstvením a nápoji. Celý večer bude zakončen decentní afterparty na Radničním sklípku na Božím Daru, kde k tanci a poslechu zahraje kapela Funky Terrorist," dodal Majkus.

Lyžovat se bude o Velikonocích také na Klínovci, kde je mezi 40 až 100 centimetry sněhu. V provozu jsou lanovky Prima Express, CineStar Express, SUZUKI a Dámská, dále vlek F a pojízdné koberce v Hugových dětských parcích. Od 25. 3. do 28. 3. bude v provozu linka skibusu Fichtelberg Klínovec.

V provozu bude patrně rovněž část skiareálu Plešivec. Včera tady bylo otevřeno ještě pět z deseti sjezdovek.

Za ceny vedlejší sezony se už jezdí ve Ski Centru Bublava, kde na svazích leží pětadvacet centimetrů technického sněhu. Se sezonou se tam v sobotu rozloučí tradičním karnevalem na lyžích. „V provozu budeme do pondělí. Sjezdové tratě jsou stále velmi dobře vysněžené," uvedl bublavský vlekař Jiří Lhota. K dispozici bude o prodlouženém víkendu lanovka Stříbrný potok a vlek Střední Bleiberg a sjezdovky Lesní, Malý Bleiberg a Střední Bleiberg.