Na prvním povodňovém stupni je podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Svatava ve Svatavě na Sokolovsku a Teplá v Tepličce na Karlovarsku. Rychlý nárůst má od pátku také Ohře v Karlových Varech - Drahovicích. Zatím je bez povodňových stupňů.

Hladina Svatavy byla v pátek ráno na 67 centimetrech, nyní stoupla na 154 centimetrů. Průtok se od pátečního rána zhruba zečtyřnásobil na současných 44,2 metru krychlového za sekundu. Hladina Teplé v Tepličce má nyní 132 centimetrů, v pátek ráno to bylo kolem půl metru, průtok se zvednul téměř sedmkrát na 29,4 metru krychlového za sekundu.

Hladina Ohře v Karlových Varech - Drahovicích má výšku 197 centimetrů a průtok 162 metrů za sekundu, to je o metr víc vody a čtyřikrát větší průtok než v pátek kolem poledne.

Podle výstrahy meteorologů hrozí dnes kvůli oteplování a vydatnému dešti záplavy. Na Sokolovsku a Karlovarsku platí povodňová pohotovost. Kromě toho má v Karlovarském kraji velmi silně foukat, vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu.
Josef Cink z plzeňské pobočky ČHMÚ řekl, že v Karlovarském kraji byly největší naměřené srážky v Šindelové na Sokolovsku, kde za 24 hodin spadlo 25 milimetrů. Silný vítr a teploty nad nulou přispěly k tání sněhu. Podle Cinka ho v Krušných Horách během pátku odtálo v průměru kolem pěti centimetrů. Nesilnější vítr byl od dnešní půlnoci naměřen na Klínovci, kde měl v nárazech rychlost 94 kilometrů za hodinu, na německém Fichtelbergu těsně za hranicemi až 130 kilometrů za hodinu.

Osobní vlak narazil v pátek u Aše na Chebsku do stromu spadlého na koleje. Při nehodě se nikdo nezranil, vlak nevykolejil, řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Vlak nabral zpoždění asi 30 až 40 minut.

"Během pátku jsme měli už kolem čtyř desítek výjezdů souvisejících s počasím. Likvidovali jsme především popadané stromy například u Chebu nebo na Žluticku. Několikrát hasiči čerpali také vodu, například v Hroznětíně. Zasažené bylo v podstatě celé území kraje, padaly jednotlivé stromy na silnice nižších tříd. Žádné vyšší škody zatím nebyly hlášeny," uvedl mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.

Problémy v dopravě byly i v sobotu. Strom spadl na komunikaci zhruba půldruhého kilometru za Chyší ve směru na Lubenec a silnice byly jen částečně průjezdná. Před Velkým Rybníkem od Hroznětína zase spadl strom na elektrické dráty a silnice byla neprůjezdná. Komplikace byly kvůli spadlému stromu rovněž na trati mezi Františkovými Lázněmi a Aší.